Blog

29.02.2016

Tanie loty do Norwegii z Gdańska!

Tanie loty na wiosnę!

 

Dla latających z Gdańska mamy świetną propozycję na wiosenne podróże. Loty do Norwegii w marcu, kwietniu i maju zarezerwujecie w naprawdę niskich cenach! Do wyboru są loty do Oslo, Alesund, Bergen, Kristiansand, Molde, Haugesund, Trondheim. Nie wiecie na co się zdecydować? Oto mała podpowiedź, co możecie zwiedzić, wybierając konkretne miasto. 

 

Oslo Sandefjord Torp - w stolicy Norwegii na pewno nie będziecie się nudzić, ale warto wiedzieć, że z Portu lotniczego Sandefjord Torp do Oslo jest ponad 100 km. Oczywiście można też ograniczyć zwiedzanie do miejscowości Sandefjord, gdzie znajduje się Muzeum Wielorybnictwa i malownicze krajobrazy. 

 

Alesund - urokliwe portowe miasto położone na wyspach. Można się stąd wybrać do Geirangerfjorden, jednego z najsłynniejszych norweskich fiordów. 

 

Bergen - malownicze miasto samo w sobie jest warte odwiedzenia. To drugie największe miasto Norwegii. Znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nie bez powodu Bergen zwane jest bramą do fiordów. Stanowi świetną bazę wypadową do Sognefjord - największego fiordu Norwegii i jednego z najdłuższych na świecie. 

 

Kristiansand - to piaszczyste plaże, świetne miejsce do odpoczynku i uprawiania sportów wodnych. 

 

Molde - tutaj powinni przede wszystkim wybrać się ci, którzy chcą pozwiedzać Norwegię samochodem. W pobliżu Molde znajdują się dwie najpiękniejsze trasy Norwegii - Droga Trolli i Droga Atlantycka. 

 

Haugesund - świetna baza wypadowa do Trolltunga, czyli Języka Trolla.

 

Trondheim - to trzecie największe miasto Norwegii. Słynie z katedry Nidaros, największej gotyckiej katedry w całej Skandynawii. 

 

Rezerwujcie tanie loty do Norwegii!

Oprócz bogatej oferty wyników wyszukiwania Centrum Podróży Online to również niewyczerpane źródło podróżniczych inspiracji