Blog

18.04.2018

Gdzie polecieć w maju? 5 wiosennych kierunków

1. Madera – wyspa wiecznej wiosny

Nasze zestawienie wiosennych kierunków zaczynamy od portugalskiej wyspy, która określana jest „Wyspą Wiecznej Wiosny” ze względu na swój łagodny klimat. W maju ustają deszcze i podnosi się temperatura powietrza i wiosny. Jest ciepło, ale nie za gorąco. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia do 21°C, a wody 19°C. W stolicy Madery Funchal możecie zgubić się w uliczkach starego miasta, wjechać kolejką gondolową na wzgórze Monte i zjechać z niego na... wiklinowych saniach. Kierują nimi carreiros ubrani na biało ze słomkowymi kapeluszami. Zjazd ciągnie się 2 km i jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Maderze. Poza tym do zobaczenia jest tu wiele ogrodów botanicznych, zarówno w samym Funchal jak i poza stolicą. Samą wyspę często określa się ogrodem i słusznie.

Znajdź loty do Funchal

 

Madera - Wyspa Wiecznej Wiosny

 

2. Ogród Keukenhof - tulipanowy zawrót głowy

Mimo że tulipany pochodzą z Turcji, to Holandia z nich słynie. Można je podziwiać w Ogrodzie Keukenhof w Lisse niedaleko Amsterdamu. W tym roku ogród będzie otwarty do 13 maja. Pozostało więc trochę czasu, aby znaleźć tanie loty do Holandii. Zaliczany do najpiękniejszych ogrodów świata Keukenhof to miliony tulipanów, hiacyntów, żonkili, krokusów, a także wystawy lilii i storczyków. W sklepie z pamiątkami można kupić cebulki kwiatów, by przenieść trochę tej magii do swoich ogrodów.

Znajdź tanie loty do Amsterdamu

 

Ogród Keukenhof

 

3. Hokkaido – tam, gdzie kwitną wiśnie i... tulipany

Zaraz, zaraz, a to nie jest znowu Holandia? Nie, to Hokkaido w Japonii. Druga po Honsiu największa japońska wyspa. Dlaczego warto tam polecieć w maju? Bo wtedy zaczynają tam kwitnąc wiśnie. Dużo później niż w innych rejonach kraju. Poza hanami, czyli podziwianiem kwiatów wiśni, można cieszyć oczy tysiącami tulipanów. W tym celu warto wybrać się do Parku Tulipanów Kamiyubetsu, który rozkwita między majem a czerwcem.

 

Hokkaido - kwitnące wiśnie i tulipany

 

4. Japonia pokryta różowymi dywanami

Japonia przede wszystkim kojarzy się z kwitnącymi wiśniami, ale może pochwalić się też pięknymi parkami, jak wyżej wspomniany Park Tulipanów Kamiyubetsu na Hokkaido lub Hitsujiyama Park niedaleko Tokio, który w maju rozkwita dywanami różowych floksów. 


Hitsujiyama Park w Japonii

 

Będąc tam warto zajrzeć też do pobliskiego Ashikaga Flower Park, który słynie z wiekowych wisterii. Przejście pod 80-metrowym tunelem z kwiatów wisterii robi wrażenie.

 

Wisterie w Ashikaga Park

 

Znajdź loty do Japonii

 

5. Zielona Toskania

Pogoda w maju w Toskanii bywa kapryśna, ale widoki za to są oszałamiające. Wszystko rozkwita i pokrywa się bujną zielenią. Średnia temperatura powietrza to 23 °C, więc jeszcze bez upałów, a także bez tłumu turystów. Polecamy tym, którzy nie boją się deszczu, bo ten w maju często się zdarza. Ale Toskania nawet w deszczu warta jest zwiedzania. Zabierzcie ze sobą parasol lub kurtkę z kapturem. Albo zdecydujcie się na wynajem auta we Włoszech. Na szczęście majowy deszcz w Toskanii nie trwa cały dzień i można złapać sporo słońca. Często można znaleźć tanie loty do Florencji lub Pizy i stamtąd ruszyć na zwiedzanie tego regionu Włoch. Warto zajrzeć do Sieny czy Livorno. W restauracjach czytajcie uważnie menu i sprawdzajcie ile wynosi opłata coperto, pane e coperto lub servizio, czyli opłata za nakrycie stołu doliczana do rachunku.

Znajdź tanie loty do Włoch

 

Toskania

Oprócz bogatej oferty wyników wyszukiwania Centrum Podróży Online to również niewyczerpane źródło podróżniczych inspiracji