Blog

24.05.2018

Nowe loty z Katowic!

Nowe loty z Katowic

Aż siedem nowych kierunków obsługiwanych przez linie Wizz Air wystartuje w czerwcu 2018 roku z lotniska w Katowicach. Z Pyrzowic będzie można polecieć do dwóch miast Portugalii, do Hiszpanii, Czarnogóry, Niemiec oraz na Ukrainę. Wizz Air nowe kierunki z Katowic 2018 zaczął uruchamiać już na początku tego roku. 9 marca wystartowały loty do Aten, które odbywają się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. W marcu tego roku węgierski przewoźnik uruchomił także loty z Katowic do Lwowa. Od 26 marca loty do Lwowa są obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Od czerwca częstotliwość tych lotów ma zwiększyć się do czterech tygodniowo i będą one obsługiwane także w środy i niedziele.

Wizz Air uruchomi loty z Katowic do siedmiu miast.

 Fot. Katowice Airport

 

Loty na Ukrainę

Drugi ukraiński nowy kierunek z Katowic to Charków, do którego loty mają wystartować 20 czerwca i będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środę i niedzielę. Jest to drugie po Kijowie największe miasto ukrainy. Największą atrakcją turystyczną Charkowa jest architektura sakralna, ale niewątpliwie będzie to też połączenie typowo biznesowe. Ceny biletów do Charkowa będą zaczynać się od 89 zł w jedną stronę, natomiast do Lwowa będzie można polecieć już od 39 zł w jedną stronę. 

  • Lwów: pierwszy lot od 26 marca, loty w poniedziałki i piątki, a od czerwca także w środy i niedziele. 

  • Charków: pierwszy lot 20 czerwca, loty w środy i niedziele. 

 

Loty do Portugalii 

W nowej siatce połączeń z Pyrzowic znalazły się dwa portugalskie kierunki. Najpierw zostaną uruchomione loty do Faro. Pierwszy lot odbędzie się 16 czerwca. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. 22 czerwca ruszą loty do Porto i będą odbywały się w poniedziałki i piątki. Wizz Air nowe loty z Katowic do Portugalii zaplanował jako połączenia sezonowe. Ceny biletów na obu trasach będą zaczynać się od 129 zł w jedną stronę. Zarówno Porto, jak i Faro to atrakcyjne kierunki turystyczne. Porto położone w północnej części Portugalii jest drugim po Lizbonie największym miastem tego kraju. Stare miasto w Porto zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale warto wybrać się również do sąsiedniej miejscowości Vila Nova de Gaia, gdzie produkowane jest porto. Można skorzystać z wycieczki z przewodnikiem połączonej z degustacją wina. Faro natomiast znajduje się w regionie Algarve, które słynie z pięknych plaż i stanowi bazę wypadową do zwiedzania południowej Portugalii. 

  • Faro: loty od 16 czerwca do 15 września, we wtorki i soboty.

  • Porto: loty od 22 czerwca do 26 października, w poniedziałki i piątki.

 

Loty do Hiszpanii

Obecnie linie Wizz Air latają z Katowic do Barcelony oraz na Teneryfę. Przewoźnik zrezygnował z lotów na Lanzarote. Od 17 czerwca dostępny będzie trzeci hiszpański kierunek jakim będzie Malaga. Położona na wybrzeżu Costa del Sol w Andaluzji Malaga to idealne miejsce na urlop nad Morzem Śródziemnym. Połączenie będzie sezonowe i będzie odbywało się w środy i niedziele do 16 września. Bilety będzie można kupić już od 89 zł w jedną stronę. Poza korzystaniem z uroków wybrzeża można w Maladze zwiedzić dom Pabla Picassa, w którym mieści się Muzeum Sztuk Pięknych. A gdy już zwiedzi się ruiny mauretańskiej twierdzy Alcazaba i Teatru Rzymskiego, można udać się do Gibraltaru. 

  •  Malaga: loty od 17 czerwca do 16 września, w środy i niedziele.

 

Loty do Czarnogóry

Kolejnymi nowymi lotami z Katowic będzie połączenie do Czarnogóry. Z Katowic do Podgoricy będzie można polecieć od 18 czerwca. Będzie to połączenie sezonowe obsługiwane do 14 września. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Ceny biletów lotniczych do stolicy Czarnogóry będą zaczynać się od 89 zł w jedną stronę. Podgorica to świetna baza wypadowa nad Adriatyk w ciepłych miesiącach lub w Góry Dynarskie na zimowy wypad na narty. Warto też wybrać się nad Jezioro Szkoderskie położone na granicy Czarnogóry i Albanii będące największym jeziorem na Półwyspie Bałkańskim. 

  • Podgorica: loty od 18 czerwca do 14 września, w poniedziałki i piątki.

 

Nowe loty z Katowic do Niemiec

Obecnie niemieckimi miastami, do których z Pyrzowic latają linie Wizz Air, są Dortmund, Frankfurt-Hahn i Kolonia. Nowe loty z Katowic do Niemiec wystartują 20 czerwca. Będą to loty do Memmingen, przez węgierskiego przewoźnika określane jako Memmingen – Monachium. Samoloty jednak nie będą lądować na lotnisku MUC, ale na FMM, oddalonym od Monachium ponad 100 kilometrów. Najtańsze bilety będą zaczynać się od 39 zł w jedną stronę. 

  •  Memmingen: loty od 20 czerwca, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

    Nowe loty z Katowic na pokładzie linii Wizz Air.

 

 

Interesują cię nowe loty z Wrocławia? Nie przegap artykułu o nowym połączeniu z Wrocławia do Paryża. Klik!

Oprócz bogatej oferty wyników wyszukiwania Centrum Podróży Online to również niewyczerpane źródło podróżniczych inspiracji