Blog

02.07.2018

Urlop w lipcu. Gdzie polecieć, by się nie nudzić?

Urlop w lipcu

Większość z nas planuje swój  urlop w lipcu lub sierpniu. To czas wakacji, więc często w tych miesiącach swoje podróże planują rodziny z dziećmi. Sezon turystyczny trwa w najlepsze. Pogoda w Europie dopisuje. Miejsc dokąd można polecieć w lipcu jest tak dużo, że aż ciężko je wszystkie wymienić. Podpowiadamy gdzie warto polecieć, by przeżyć coś ciekawego i mieć udane wakacje w lipcu.

 

Zamień się w syrenę w Tarragonie

Na początku lipca warto wybrać się do Hiszpanii, a konkretniej do Katalonii. Można tu dojechać z lotniska Barcelona – El Prat lub wybrać loty do Reus znajdującego się 8 kilometrów od Tarragony. Między 4 a 7 lipca 2018 w miejscowości Tarragona odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Fajerwerków. Miasto słynie ze starożytnego kompleksu archeologicznego, na który składają się m.in. ruiny murów miejskich, amfiteatru, hipodromu czy akweduktu zwanego diabelskim mostem. Zbiór zabytków Tarragony z czasów rzymskich został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tarragona położona jest nad Costa Dorada, Złotym Wybrzeżem. Długie na 15 kilometrów złote plaże Tarragony z łagodnymi zejściami do płytkiej wody zapewnią relaks i mnóstwo atrakcji. Do wyboru jest nurkowanie, snorkeling, rejsy wycieczkowe. Tarragona to idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Będąc tam nie można pominąć Akademii Syren, w której każdy może przemienić się w syrenę lub trytona. Jeśli wasza córka marzy, aby choć na jeden dzien stać się Arielką, koniecznie zaplanujcie swój wypoczynek w lipcu właśnie w Tarragonie. Zabawa gwarantowana! Warto też wspomnieć, że w pobliżu Tarragony znajduje się kilka parków rozrywki. Jednym z najchętniej odwiedzanych w całej Hiszpanii jest Port Aventura położony 12 kilometrów na południowy wschód od Tarragony.

 

Urlop w lipcu warto spędzić w Tarragonie w Hiszpanii.

 

Spróbuj najlepszych holenderskich serów 

Jak serowe wakacje, to oczywiście w Holandii, która słynie z serów, a najsłynniejszym holenderskim serem jest ser gouda wyrabiany w okolicach miejscowości o tej samej nazwie położonej na południowy wschód od Rotterdamu. Smakosze serów na miejsce urlopu w lipcu powinni wybrać Holandię. W Goudzie od czerwca do 30 sierpnia odbywa się targ serów. W każdy czwartkowy poranek przed miejskim gotyckim ratuszem można zobaczyć producentów serów ubranych w stroje ludowe, sprzedających swoje wyroby i zapraszających na degustację sera.

W mniejszej miejscowości Edam, od której swą nazwę wziął ser edammer, także odbywają się targi serów. Tegoroczne będą trwały od 4 lipca do 22 sierpnia i będą odbywać się w każdą środę od 10.30 do 12.30 oraz 11 sierpnia, w sobotę, między godziną 20.30 a 22.00.

 

Targi serów w Edamie.

 

Przejdź po kanale w Wenecji

W Wenecji odbywa się jeden z najsłynniejszych karnawałów w Europie. Ale nie tylko zimą warto tu przylecieć. Latem odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń w Wenecji, Festa del Redentore, czyli Święto Odkupiciela. Obchodzone co roku w trzeci weekend lipca na pamiątkę ustąpienia zarazy w 1577 roku. Aby połoźyć kres epidemii, która pozbawiła życia jedną trzecią mieszkańców miasta, wybudowano kościół ku czci Odkupiciela. W trakcie święta na Canale della Giudecca buduje się tymczasowy most pontonowy, aby ułatwić dotarcie z nabrzeża w pobliżu bazyliki św. Marka do kościoła Il Redentore na wyspie Giudecca. Tegoroczne obchody Święta Odkupiciela odbędą się 14 i 15 lipca 2018. W sobotę wieczorem nastąpi otwarcie mostu pontonowego, a o 23.30 będzie można podziwiać pokaz fajerwerków z łódek na zatoce św. Marka. W niedzielę na kanale Giudecca odbęda się regaty. W trakcie uroczystości będzie wiele okazji do spróbowania weneckiej kuchni. Wenecja to dobry pomysł na urlop w lipcu.

 

Wenecja to dobry pomysł na urlop w lipcu.

 

Oprócz bogatej oferty wyników wyszukiwania Centrum Podróży Online to również niewyczerpane źródło podróżniczych inspiracji