Blog

29.06.2018

Norwegian: nowe loty z Gdańska do Helsinek

Loty z Gdańska do Helsinek

Linie lotnicze Norwegian uruchomią nowe połączenie z gdańskiego lotniska. Bezpośrednie loty z Gdańska do Helsinek wystartują 29 października 2018. Loty do stolicy Finlandii będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki samolotami Boeing 737-800.

Wyloty z Gdańska zaplanowano na godzinę 9:05, a lądowanie w Helsinkach na godzinę 11:40. Rejsy powrotne z Helsinek będą startować o godzinie 8:00, by o godzinie 8:35 wylądować w Gdańsku. 

Obecnie bezpośrednie loty z Gdańska do Helsinek realizowane są przez linie Finnair.  

Loty Gdańsk (GDN) - Helsinki (HEL): od 29 października 2018, w poniedziałki i piątki.

 

Norwegian poleci z Gdańska do Helsinek.

 

Helsinki to stolica i największe miasto Finlandii. Znajdziecie tu pełno zabytków architektonicznych, a do najważniejszych zaliczają się Katedra luterańska i plac Senatu czy gmach uniwersytetu z 1828 roku. W mieście znajduje się aż 35 muzeów, więc jeśli lubicie zwiedzać zabytki muzealne, nie będziecie się nudzić. Polecamy wybrać się do Ateneum, największego muzeum sztuki w Finlandii, gdzie możecie zobaczyć dzieła Vincenta van Gogha i Marca Chagalla. O historii Finlandii od czasów prehistorycznych do współczesności dowiecie się więcej ze zbiorów Muzeum Narodowego. 

Helsinki mogą być celem same w sobie, ale mogą też być świetną bazą wypadową w dalsze wyprawy po Finlandii. Możecie na przykład wybrać się do Naantali niedaleko Turku, gdzie znajduje się park rozrywki poświęcony Muminkom. Wybierając się do Helsinek zimą warto rozważyć podróż na północ, do Rovaniemi w Laponii, wioski Świętego Mikołaja. 

 

Linie lotnicze Norwegian.

 

Ceny biletów zaczynają się od 138 zł w jedną stronę w taryfie z bagażem podręcznym.

Bilety są już w sprzedaży! Zapraszamy do rezerwacji lotów z Gdańska do Helsinek!

Oprócz bogatej oferty wyników wyszukiwania Centrum Podróży Online to również niewyczerpane źródło podróżniczych inspiracji