Blog

20.09.2018

Nowości Wizz Air! Loty z Gdańska do Kutaisi, Bremy, Oslo!

Nowe loty z Gdańska

Tanie linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały uruchomienie trzech nowych połączeń lotniczych z gdańskiego lotniska. Wiosną 2019 wystartują loty z Gdańska do Gruzji, Niemiec i Norwegii. Jako pierwsze, 2 kwietnia 2019, zostaną uruchomione loty do Kutaisi i Bremy.

Połączenia do Kutaisi i Bremy będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Wylot z Gdańska do Kutaisi zaplanowano na godz. 15:50, a przylot do Gruzji na godz. 21:30 czasu lokalnego. Lot powrotny będzie odbywał się o godz. 22:00 z lądowaniem w Gdańsku o godz. 23:45. Wyloty z Gdańska do Bremy zaplanowano na godz. 10:20, a lądowanie w Niemczech na godz. 11:50. W drogę powrotną samoloty będą startować o godz. 12:20, by w Gdańsku wylądować o godz. 13:50. 

Loty Gdańsk (GDN) - Kutaisi (KUT): od 2 kwietnia 2019, we wtorki i soboty.

Loty Gdańsk (GDN) - Brema (BRE): od 2 kwietnia 2019, we wtorki i soboty.

 

Gruzja

Kutaisi to świetna baza wypadowa do podróżowania po Gruzji.

 

Brema

Brema to miasto w północnych Niemczech, które jest miejscem akcji baśni braci Grimm zatytułowanej Muzykanci z Bremy. Jej bohaterami są osioł, pies, kot i kogut, których pomnik znajduje się na bremeńskim rynku.

 

Trzecim nowym kierunkiem będzie Oslo. Loty ruszą 4 kwietnia 2019 i będą realizowane codziennie. Godziny odlotów i przylotów będą różne w zależności od dnia. W poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele wylot zaplanowano na godz. 15:35 z lądowaniem w Oslo o godz. 17:05, a lot powrotny na godz. 17:35 z lądowaniem w Gdańsku o godz. 19:05. Natomiast we wtorki i soboty wyloty z Gdańska będą odbywać się o godz. 14:15, a przyloty do Oslo zaplanowano na godz. 15:45. Lot powrotny o godz. 16:15 z lądowaniem w Gdańsku o godz. 17:45. Loty będą realizowane na lotnisko Oslo Gardermoen, czyli główne lotnisko Oslo znajdujące się 48 km na północ od stolicy Norwegii. Loty z Gdańska do Oslo Gardermoen obsługują też Polskie Linie Lotnicze LOT. Tanie linie lotnicze Ryanair latają z gdańskiego lotniska do Oslo Sandefjord Torp oddalonego od centrum miasta 120 km na południe. Nowe połączenie linii Wizz Air z Gdańska może okazać się bardziej atrakcyjne dla podróżujących ze względu na mniejszą odległość od lotniska do centrum Oslo. 

Loty Gdańsk (GDN) - Oslo (OSL): od 4 kwietnia 2019, codziennie.

 

Oslo

Połączenie z Gdańska do Oslo będzie realizowane na główne lotnisko stolicy Norwegii, Oslo Gardermoen. 

 

Wznowienie lotów z Gdańska do Barcelony

Oprócz trzech nowych kierunków do rozkładu lotów z gdańskiego lotniska wraca Barcelona. Linie Wizz Air od lipca tego roku zlikwidowały kilkanaście połączeń lotniczych z Polski, w tym loty z Gdańska do Barcelony i Lizbony. Loty do Barcelony mają być wznowione wiosną 2019. Połączenie zostanie uruchomione 31 marca 2019 i będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Loty będą realizowane na lotnisko Barcelona El Prat, główne lotnisko stolicy Katalonii, położone 10 km od centrum miasta.

Dodatkowo Wizz Air zwiększy operowanie na trasach z Gdańska do Aberdeen z dwóch do trzech lotów tygodniowo, z Gdańska do Lwowa z dwóch do czterech lotów tygodniowo, z Gdańska do Kijowa z dwóch do trzech lotów tygodniowo oraz z Gdańska do Göteborga z czterech do pięciu lotów tygodniowo.

Loty Gdańsk (GDN) - Barcelona (BCN): od 31 marca 2019, w środy i niedziele.

 

Barcelona

Zlikwidowane niedawno połączenie między Gdańskiem a Barceloną El Prat wraca do rozkładu lotów od 31 marca 2019. 

Oprócz bogatej oferty wyników wyszukiwania Centrum Podróży Online to również niewyczerpane źródło podróżniczych inspiracji