Przewóz zwierząt

 

Przed podróżą ze swoim pupilem koniecznie należy zapoznać się z warunkami przewozu zwierząt obowiązującymi w kraju docelowym oraz w krajach, w których zaplanowane są przesiadki. Wiele przydatnych wskazówek oraz wytycznych dotyczących przewozu zwierząt można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Weterynarii: www.wetgiw.gov.pl

Już w trakcie dokonywania rezerwacji należy upewnić się u przewoźnika czy przewóz zwierząt na pokładach jego samolotów jest dozwolony. Jeśli jest, prosimy o poinformowanie linii lotniczej jak najszybciej, iż planują Państwo lot ze zwierzęciem.

Zazwyczaj linie lotnicze pobierają opłaty za taką usługę, jej wysokość powinni Państwo ustalić w trakcie dokonywania rezerwacji  lub dzięki warunkom przewozu i tabelom opłat dostępnych na stronie przewoźnika. Z opłat za przewóz zwolnione są certyfikowane psy przewodnicy, właściciel takiego psa powinien posiadać przy sobie odpowiednie dokumenty. Mniejsze psy mogą być przewożone na kolanach, większe mogą siedzieć na podłodze pokładu.

Najczęściej linie lotnicze wymagają, aby zwierzęta na pokładzie samolotu były przewożone w klatkach. Ze względów bezpieczeństwa psy przewodnicy często muszą być trzymane w uprzęży i kagańcu. Prosimy przed wylotem zasięgnąć informacji u przewoźnika, co do szczegółowych wymogów.