Punta Cana

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Punta Cana (Dominikana)

Raj dla każdego

Gdy Kolumb ponad 500 lat temu wyruszał z wyspy Hispaniola’ (77 900 km2 powierzchni, z czego dwie trzecie przynależą do Republiki Dominikany, a jedna trzecia do Haiti) na podbój Nowego Świata, nie przeczuwał nawet, że ta wysepka stanie się w XXI wieku  ulubionym celem turystów na Karaibach. Powody tak dużej popularności Puerto Plata były widoczne już za czasów Kolumba. Niekończące się palmowe gaje, białe rajskie plaże, ciepły klimat przez cały rok, a do tego zawsze przyjazny uśmiech na twarzach mieszkańców Republiki Dominikany przyciągają turystów na wakacje z całego świata. 

Gotowi poznać wszystkie oblicza Republiki Dominikany? Zafundujcie sobie chwilę relaksu na bezgranicznych plażach piaskowych. Zanurkujcie w krystalicznie czystej wodzie na rafie koralowej. Rozkoszujcie się w basenie egzotycznymi koktajlami, a w świetle księżyca pozostawcie swoje ślady na wiecznie ciepłym piasku. Oddajcie się grze w golfa na najpiękniejszych polach golfowych i przez cały dzień nie myślcie o niczym!


Wnętrze wyspy porasta roślinność w jej najbogatszej postaci, a 30 parków narodowych w różnych strefach wegetacyjnych od stepopodobnych terenów suchych, aż po żyzne doliny, wodospady oraz głębokie wąwozy dopełniają ten krajobraz. Jednocześnie jest to skarbiec kolonialnej przeszłości, co w szczególności uwidacznia się w stolicy Dominikany.


PUNTA CANA / UVERO ALTO

Esencja, serce Karaibów na południowym wschodzie Republiki Dominikańskiej. Bajeczne, kilku kilometrowe plaże koralowe, plaże Playa Arena Gorda, Playa Bavaro i Uvero Alto. Już teraz dajcie się ponieść fantazji o byciu częścią tego cudownego nastroju, długich spacerach po plaży i niczym niezmąconej radości z życia, którą wprost czaruje tutejsza okolica. 

Przechodzące w turkusowoniebieskie morze, otoczone potężnymi lasami palm kokosowych. To właśnie tu idealnie spędzicie wczasy, oddając się odprężającymi kąpielom morskimi lub wypoczywając w prestiżowych 4 i  5 gwiazdkowych hotelach. Pozwólcie, by te plaże stały się waszym wakacyjnym domem.
Droga z plaż na lotnisko Punta Cana trwa ok. 30-40 minut, a z Uvero Alto ok. 60-70 minut.


PLAYA BAYAHIBE
Na wschód od stolicy Santo Domingo, bezpośrednio przy Morzu Karaibskim, leży idylliczna wioska rybacka Bayahibe, która ze swoimi drewnianymi, malowniczo kolorowymi chatkami przez długi czas, pozostawała w cieniu wrzawy urlopowiczów, będąc dla nich nieodkrytą kartą. Dzisiaj w sąsiedztwie tej długiej, białej  jak cukier puder plaży, znajdziemy już otoczone wielkimi kokosowymi palmami międzynarodowe hotele i kurorty klasy komfort (4 oraz 4,5 gwiazdkowe). W samej miejscowości szczególny ruch zaczyna się w weekendy. Widać to zarówno w prowadzonych głównie przez europejczyków restauracjach i barach, jak i na samej plaży. Mieszkańcy okolicznego miasta La Romana dbają o stworzenie atmosfery święta i zabawy. W najbliższej okolicy plaży Bayahibe warto zobaczyć przede wszystkim małą wyspę Saona oraz wioskę artystów Altros de Charon, z których wysokości rozciąga się wspaniały widok na panoramę Karaibów. 

Czas dojazdu na lotnisko w Punta Cana oraz lotnisko w Santo Domingo trwa 90 minut.


Udając się z Bayahibe w kierunku położonej na zachodzie miejscowości San Pedro de Macoris traficie do wspomnianego wyżej handlowego miasta La Romana, trzeciego co do wielkości miasta na Dominikanie. Fabryki cygar oraz rafinerie cukru są poza turystyką głównym źródłem dochodów tutejszej ludności. Stąd już tylko przysłowiowy rzut beretem do znanego parku golfowego Teeth of the Dog’, jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc na całych Karaibach. Kierując się dalej w kierunku Santo Domingo napotkacie czarującą plażę Montero z nowo wybudowanymi 4- i 5-gwiazdkowymi kurortami wczasowymi.
Z Bayahibe na lotnisko w Santo Domingo jedzie się tylko 45 minut, a droga na lotnisko w Punta Cana trwa ok. 2 godzin.


BOCA CHICA / JUAN DOLIO
Tylko 25 km na wschód od St. Domingo leży wiecznie żywa miejscowość wypoczynkowa Boca Chica. Znajdującą się tu szeroką, biało-szarą plażę od laguny oddziela rafa koralowa, co czyni ją bardzo bezpieczną dla dzieci. Tutejsze hotele są naprawdę tanie i znajdują się najczęściej w strefie 3 gwiazdkowej. Wczesnym wieczorem między godziną 19:00, a 23:00 główna ulica Duarte zapełnia się turystami odwiedzającymi liczne restauracje lub oddającymi się oglądaniu witryn sklepowych. Szał nocnej zabawy zaczyna się od godziny 23:00 i trwa aż do 04.00. Wtedy też każdy odrywa się na moment od rzeczywistości, doskonale bawiąc się w dyskotekach i barach na świeżym powietrzu, gdzie do tańca zagrzewają gorące rytmy merengue i bachmata.


W połowie drogi między Boca Chica i San Pedro de Marcoris leży miejscowość wczasowa Juan Dolio. Atmosfera Juan Dolio nie jest może aż tak gorąca jak w Boca Chcica, jednak i to miejsce ma turystom wiele do zaoferowania. Przyjezdnych kusi przede wszystkim możliwość zrobienia tanich zakupów oraz bogata oferta rozrywkowa, w której skład wchodzą min. mieszcząca się na plaży szkoła nurkowania PADI oraz położone w jej okolicy 18 dołkowe pola golfowe (np. Guavaberry Golf & Country Club, Los Marlins Golf Course). Dobra oferta noclegowa all inclusive w hotelach i kurortach klasy średniej położonych bezpośrednio przy turkusowoniebieskim morzu pozwoli Wam spędzić tu niezapomniane chwile.
Na lotnisko w St. Domingo jedzie się stąd ok. 30-40 minut a do Punta Cana ok. 3 godziny.


Weźcie sobie kilka dni wolnego od plażowania i wybierzcie się na wycieczkę objazdową, która da Wam możliwość poznania różnorodności przyrody, a także kraju i ludzi lub udajcie się do Santo Domingo, gdzie podczas festiwalu kulturalnego będziecie mogli wsłuchać się w dźwięki intermezzo.


„Podążajcie za uczuciem” i pozwólcie by Wasz sen o Karaibach wreszcie się spełnił.

Lotniska w Punta Canie:

Szczegółowe informacje

Stolica: Santo Domingo
Ludność: 9 650 054
Waluta: peso dominikańskie (DOP)
Kod iso: DO
Powierzchnia: 48 670 km²
Powierzchnia lądu: 48 320 km²
Powierzchnia wody: 350 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Punta Cana

  • de
  • ab
  • af
  • aa
  • ib
  • us
  • lt
  • co
  • dl
  • mp

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Dominikanę

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE