Luxor

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Luxor (Egipt)

Magia Faraonów


Podziwiając świątynię w Luxor podczas zachodu słońca przeniesiecie się do zamierzchłego świata zmarłych, a w ogrodach i halach poczujecie nostalgię za minionym czasami brytyjskiego kolonializmu. Już Homer nazywał Luxor Miastem Stu Bram. I Wy zachwycicie się reliktami antycznych Teb. Przepiękne malowidła ścienne w grobowcach faraonów w Dolinie Królów, zapierająca dech w piersiach świątynia w Karnak, mistyczna świątynia Amona z potężnymi wieżami (Pylonami), hale kolumnowe i dolina sfinksów, a także Dolina Królowych ze świątynią Hatszepsut i kolosami Memnona po zachodniej stronie Nilu – to właśnie czar Luxoru.


Wizytówką egipskiej stolicy turystyki jest także harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością, które spotyka się w starych fasadach sąsiadujących z nowoczesnymi hotelami. Jeszcze na długo w Waszej pamięci pozostanie zapierający dech w piersiach widok reliktów z czasów faraońskich, a podczas rejsów po wodach Nilu poczujecie się jak bohaterowie kryminału A. Christie Śmierć na Nilu’. Przygotujcie się, zatem na niezapomnianą przygodę w Luxorze, gdzie z egipskiego snu zbudzi Was jedynie wołanie muezina, a mistyczny klimat minionych czasów przemówi do Was przez stare świątynie, mumie, grobowce oraz tętniące życiem jarmarki.

Rozpocznijcie tu swój rejs po wodach Nilu, delektując się smakiem popołudniowej herbaty w pałacu Old Winter oraz magią barw podczas pokazu światła i dźwięku w świątyni w Karnak. Podczas pobytu w grobowcu faraona Tutenchamona odbędziecie z kolei niezapomnianą podróż do czasów świetności Egiptu. Leżące nad życiodajnym Nilem Luxor to miejsce, które po prostu musicie zobaczyć!

Lotniska w Luxorze:

Szczegółowe informacje

Stolica: Kair
Ludność: 78 866 635
Waluta: Funt Egipski (EGP)
Kod iso: EG
Powierzchnia: 1 001 450 km²
Powierzchnia lądu: 995 450 km²
Powierzchnia wody: 6 000 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Luxoru

  • ab
  • de
  • x3
  • lt
  • lo

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Egiptu

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE