Sharm el Sheikh

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Sharm el Sheikh (Egipt)

Wakacje na Synaju


Krystalicznie czysta woda i baza noclegowa obejmująca ekskluzywne hotele - to punkty rozpoznawcze plaż ciągnących się wzdłuż wybrzeża Synaj. Głównym centrum turystycznym tego regionu wypoczynkowego jest Naama Bay, położona w cieniu masywnych gór, zamknięta zatoka, na której plażach będziecie mogli do woli oddawać się uprawianiu sportów wodnych. Na wieczorne spacery idealnie nadaje się ciągnąca się tu promenada, gdzie aż roi się od sklepików, restauracji i kafejek. Szukając bardziej dziewiczego oblicza wybrzeża udajcie się do starej dzielnicy miasteczka Sharm el Sheikh. Bez wątpienia urzeknie Was klimat tamtejszych bazarów oraz garkuchni i shisha barów. Z kolei w nowym centrum handlowym, w sklepikach z pamiątkami i ozdobami będziecie mogli poćwiczyć sztukę targowania.


Ok 8 km od Na’ma Bay i 3 km od Sharm el Sheikh leży popularny region turystyczny Ras Umm Sid, który ze względu na znajdujące się tu rafy jest prawdziwym rajem dla wszystkich fanów nurkowania. Podwodnymi atrakcjami kuszą także zatoki w Ras Nasrani i Nabq Bay, gdzie dodatkowym walorem jest rozwijająca się baza noclegowa oraz coraz lepsza infrastruktura, w skład której wchodzą liczne sklepy oraz strefy dla pieszych. Na typowy urlop wypoczynkowy idealnie nadaje się Shark’s Bay (ok. 7 km od Na’ama Bay), gdzie urządzone w stylu orientalno-mauretańskim hotele i kurorty zabiegają o względy klientów m.in. bogatą ofertą usług wellness. 70 km od Sharm el Sheikh leży wspaniała zatoka Dahab. Malownicza, delikatnie opadająca plaża wabi do Dahab masę wielbicieli kąpieli morskich. Idealne warunki dla rozwijania swoich pasji napotkają tu również wszyscy surferzy i nurkowie. Wieczorami turyści spotykają się na promenadzie w pobliskim Masbat, gdzie można spędzić niezapomniane chwile w tętniących życiem restauracjach, sklepikach i kafejkach (z oddalonej o 3 km strefy hotelowej kursują tu liczne, najczęściej bezpłatne busy).

Lotniska w Sharm el Sheikh:

Szczegółowe informacje

Stolica: Kair
Ludność: 78 866 635
Waluta: Funt Egipski (EGP)
Kod iso: EG
Powierzchnia: 1 001 450 km²
Powierzchnia lądu: 995 450 km²
Powierzchnia wody: 6 000 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Sharm el Sheikh

  • x3
  • ab
  • de
  • lt
  • fh
  • lo

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Egiptu

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE