Minorka

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Minorka (Hiszpania)

Subtelny urok na każdym korku

Mniejsza siostra Majorki - to najbardziej wysunięta na wschód ze wszystkich wysp Balearów i zarazem oaza dziewiczej przyrody, gdzie na każdym kroku znajdziecie ślady przeszłości - Miniorka. Za wyjątkiem miast Ciutadella i Maó (Mahon) krajobraz Miniorki urzeka spokojem, którym wręcz emanują: białe domki pamiętające jeszcze czasy cesarskie, otoczone kamiennymi murami pola, sielankowe porty rybackie oraz słoneczne osady. Na północy wyspy, między skalistym płaskowyżem i stromymi wybrzeżami, w cieniu lesistych pagórków i lasów piniowych znajdziecie malownicze zatoki. W jednej z nich, w otoczeniu wspaniałych wydm, traficie do popularnej miejscowości wypoczynkowej Son Parc, a w pobliskim Fornells spotkacie z pewnością wielu surferów, którzy dzięki silnym podmuchom północnego wiatru mogą tu do woli oddawać się swojej pasji.


Udając się w kierunku południowo - wschodnim Waszym oczom ukaże się stolica wyspy miasto Mahon. Niepowtarzalny urok tego miasta to zasługa połączenia stylu angielskiego z atmosferą śródziemnomorską. Zachwycą Was tutaj m.in. jeden z największych na świecie (2. miejsce) naturalnych portów, twierdza La Mola oraz klimatyczna starówka, gdzie roi się od restauracji, sklepików i kawiarenek.


Na południe od Mahon małe miasteczka takie jak: S’Algar, Punta Prima, Binia czy też Es Canutells wabią turystów pięknem skalistych zatok i delikatnie opadającymi plażami. Przebywając na Miniorce koniecznie wybierzcie się także do Binibeca, portowego miasta o imponującej architekturze, którego powstanie w 1972 roku poprzedził projekt na desce kreślarskiej. Kilka kilometrów na zachód od Binibeca, w miejscowości Son Bou krajobraz wybrzeża całkowicie zdominowały wille oraz bungalowy. Otoczeni ze wszystkich stron przez wydmy i spokojne plaże spędzicie tu niezapomniany, rodzinny urlop, a wśród śpiewu ptaków w pobliskim rezerwacie, z dala od zgiełku cywilizacji, poczujecie się niemal jak Adam i Ewa w rajskim ogrodzie.


Na południowym - zachodzie wyspy leży Cala Galdana, jedna z najpiękniejszych skalistych zatok w zachodniej części Morza Śródziemnego, gdzie pośród nieoszlifowanego piękna przyrody spędzicie niezapomniane chwile kąpiąc się w krystalicznie czystym morzu.


Podczas Waszego pobytu na Miniorce wybierzcie się również do położonego na południowo-zachodnim skraju wyspy centrum turystycznego, które tworzą dwa przenikające się miasteczka Cala n’Bosch i Son Xoriguer. Bogata oferta sportów wodnych oraz inne atrakcje jak chociażby centra handlowe, restauracje, bary, czy też wieczory z  muzyką na żywo w tutejszych klubach sprawiają, iż wspomniane miejscowości cieszą się wyjątkową popularnością wśród turystów. Podążając całkiem na zachód wyspy traficie do Ciutadella, drugiego pod względem wielkości miasta na całej Miniorce, w którym wciąż wyczuwalny jest wpływ mauretański. Do atrakcji turystycznych Ciutadella należą m.in. piękna starówka, na którą prowadzą liczne, kręte uliczki, bajeczne dziedzińce, wiekowe kościoły i pałace szlacheckie oraz malowniczy port Ciutadella to tętniące życiem miasto, gdzie wciąż żywa jest średniowieczna tradycja, a zakochani przyjeżdżają tu, aby w romantycznej scenerii wyznać sobie miłość.  Zarówno po lewej, jak i po prawej stronie miasta leżą inne godne polecenia miejscowości wczasowe takie jak Cala Santandria, Cala Blanca, Cala’n Blanes i Cala’n Forcat, które wabią turystów przede wszystkim dziewiczymi zatokami skrywającymi piękne plaże.


Planując urlop na Balearach koniecznie przyjedźcie na Minorkę, pełną kontrastów wyspę, która, wśród pięknej natury, z dala od zgiełku turystów, jest wspaniałym miejscem na wypoczynek zarówno dla aktywnych poszukiwaczy wrażeń, jak i całych rodzin oraz wielbicieli słonecznych kąpieli.  Już dziś odkryjcie ukryte piękno Miniorki, najbardziej urzekającej wyspy całego archipelagu Balearów.

Lotniska na Minorce:

Szczegółowe informacje

Stolica: Madryt
Ludność: 40 525 002
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: ES
Powierzchnia: 505 370 km²
Powierzchnia lądu: 498 980 km²
Powierzchnia wody: 6 390 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty na Minorkę

  • ab
  • ux
  • de
  • ib
  • jk

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Hiszpanii

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE