Bogota

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Bogota (Kolumbia)

2600 metrów bliżej gwiazd

Stolica Kolumbii, miasto Bogota, czaruje malowniczym położeniem na żyznej wyżynie Andów, Sabana de Bogotá, na wysokości 2640 m n.p.m., u stóp dwóch gór pasma Kordylierów: Guadelupe i Montserrate. Sama Kolumbia to państwo Ameryki Łacińskiej, które leży w północno zachodniej części Ameryki Południowej, granicząc z Oceanem Spokojnym, Morzem Karaibskim oraz państwami nadbrzeżnymi Panamą, Wenezuelą, Brazylią, Ekwadorem i Peru. Założona w roku 1538 przez hiszpańskiego konkwistadora Gonzalo Jimeneza de Quesadę Bogota zajmuje centralną część kraju, leżącą w dorzeczu dwóch rzek San Francisco i Funzy z monumentalnym 145-metrowym wodospadem Tequendama. Ta 6,8- milionowa metropolia jest uznawana za ważne centrum kultury i sztuki w północnej część Ameryki Południowej, a to głównie ze względu na mnogość muzeów - ponad 58 placówek muzealnych takich jak np. Botero, Museo de Arte Moderno de Bogota, Muzeum Narodowe Kolumbii, Museo de Arte Colonial, czy też Muzeum w klasztorze św. Klary) i galerii (62 galerie w całym mieście). Prawdziwym musem dla wszystkich fanów sztuki jest przede wszystkim wizyta w Muzeum Złota (Museo del Oro), gdzie na odwiedzających czeka największy światowy zbiór prekolumbijskich ozdób ze złota.


La Candelaria, stare miasto Bogota, jest świadectwem bogatej historii miasta. To właśnie w tej części Bogoty roi się od klasztorów i kościołów wybudowanych przez zakony Dominikanów, Franciszkanów i Jezuitów na czele z wzniesioną w roku 1823, klasycystyczną katedrą na placu Bolivar, gdzie na uwagę turystów zasługują również potężne hale kolumnowe w Capitolio Nacional oraz pałac Alcaldia de Bogota. Obowiązkowymi punktami na mapie turystycznej Bogoty są ponadto barkowy kościół Jezuitów San Ignacio na Ulicy 10, zbudowany w 1594 roku kościół San Francisco oraz kaplica na wzgórzu Moserrate. Liczne parki serwują z kolei zastrzyk zieleni wszystkim zmęczonym wędrówką w labiryncie miejskich kamieniczek, przy czym na relaksujące spacery poleca się głównie Simon Bolivar Park, El Tunal Park i Park del Chico. Dodatkowo można wybrać się także do oddalonego ok. 20 km na południe od Bogoty chronionego parku krajobrazowe Natural de Chicaque, którego główną zaletą jest olbrzymia powierzchnia (300 ha) oraz położenie w strefie lasu mglistego na wysokości od 2100 do 2700 m n.p.m..


Krajobraz często odwiedzanych przez pieszych ulic, takich jak Ulica 10a, Ulica 11 i Carrera 3, które przylegają do starówki, zdominowała architektura hiszpańska. Od roku 1976 w każdą niedzielę od godziny 7:00 do godziny 14:00 18 z 20 części miasta jest zamykanych dla ruchu pojazdów zmotoryzowanych, przy jednoczesnym otwarciu specjalnej strefy dla rowerzystów, pieszych i skaterów, tzw. Ciclovii (z hiszpańskiego drogi dla rowerów). W Bogocie regularnie organizuje się także festiwale jazzowe, filmowe oraz festiwale salsy, a 6 sierpnia każdego roku hucznie odbywa się tu karnawał – Carnaval de Bogota. W Bogocie bardziej wymagających gości rozpieszcza bogata oferta spektakli baletowych, operowych i teatralnych, których arenami są miejscowe teatry: Teatr Narodowy (Teatro Nacional), Teatr Jorge Eliecera Gaitana, Teatr Colon oraz Teatr La Candelaria. Uszy wszystkich melomanów rozpieszczają natomiast tutejsze orkiestry: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Kolumbii oraz orkiestra dęta Santafé de Bogota.


Na każdym kroku uwiedzie Was tu subtelne połączenie najróżniejszych kultur i tradycji krzewionych przez metysów, mulatów, ludność pochodzenia europejskiego oraz przez autochtoniczne ludy indiańskie. Z powodu licznych uniwersytetów i księgarni Bogota bywa nazywana także Atenami Ameryki Południowej. Wszechobecny folklor, sztuka rzemiosła i odwołująca się do korzeni kultura- to najkrótszy opis Kolumbii, kraju, który doskonale nadaje się na spędzenie pełnego wrażeń urlopu w bajkowej scenerii kolonialnych osad, wykopalisk archeologicznych, tradycyjnych hacjend oraz pokrytych śniegiem szczytów Andów.

Lotniska w Bogocie:

Szczegółowe informacje

Stolica: Bogota
Ludność: 43 677 372
Waluta: Peso Kolumbijskie (COP)
Kod iso: CO
Powierzchnia: 1 138 914 km²
Powierzchnia lądu: 1 109 104 km²
Powierzchnia wody: 100 210 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Bogoty

 • af
 • aa
 • co
 • ib
 • ar
 • vh
 • a7
 • dl
 • la
 • mx
 • ta
 • rg

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Kolumbii

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE