Varadero

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Varadero (Kuba)

Rumba

Bienvenidos - zapraszamy do największej co do wielkości wyspy na Karaibach, której atutami są białe, piaszczyste plaże, bogactwo kulturowe, piękne krajobrazy oraz zaraźliwa radość życia. Masa starych samochodów i kolonialnych pałaców w stolicy Kuby, do tego bajkowe plaże nad turkusowo błękitnym morzem , gorące rytmy cha, cha, cha, rumby i salsy, ręcznie skręcane cygara i słynny ponad wiekowy koktajl Cuba Libre, skarby architektury kolonialnej w Santiago i Trinidad, urok dziewiczej dżungli w Parku Narodowym Alejandro Humboldt i piękne orchidee w Soroa, plantacje trzciny cukrowej tytoniu, urocze tancerki w słynnym Tropicana show. To właśnie Havana miasto, gdzie czas stanął w miejscu.


Położone na Półwyspie Hicacos, w północno-zachodniej części Kuby, Varadero to kraina nieskrywanej radości z życia. Urok Varadero to przede wszystkim śnieżnobiała 20-kilometrowa plaża nad krystalicznie czystym morzem, które czaruje magią podwodnego świata oraz świetna infrastruktura turystyczna obejmująca zarówno hotele klasy turystycznej, luksusowe kurorty z opcją All inclusive, jak i niezliczone restauracje, kluby nocne, bary oraz dyskoteki. Inne atrakcje tej miejscowości to m.in. 18-dołkowe pola golfowe, możliwość uprawiania niemal wszystkich sportów wodnych (w tym nurkowania) oraz zabiegi wellness. Doskonałym urozmaiceniem plażowego urlopu w Varadero są jednodniowe wycieczki do Hawany (dojazd ok. 2h), do Miasta tysiąca ogni ujmującego klimatem francuskiego kolonializmu - Cienfuegos oraz do Trinidad, urzekającego miasteczka, gdzie roi się od XVIII-wiecznych kamienic i placów.

Droga z hoteli przy plaży w Varadero do lotniska zabiera około 30-45 minut.


Warto połączyć przyjemność morskich kąpieli z wrażeniami, jakie daje podróż objazdowa. Odkryjcie rewolucyjną historię Che Guevary. Poznajcie piękno Zatoki Świń oraz podziwiajcie przyrodę w jej najczystszej formie na odcinku od Cienaga de Zapata aż po góry Sierra Escambray. Wybierzcie się w monumentalne góry Sierra Maestra, gdzie mieściła się niegdyś główna kwatera Fidela Castro lub podążajcie śladami Hemingwaya do osady rybackiej Cojimar, która była tłem dla wydarzeń opisanych w jego słynnej powieści "Stary człowiek i morze". Udając się szlakiem tytoniowym do Pinar del Rio na swojej drodze napotkacie malownicze osady jak Vinales oraz historyczne miasta jak chociażby Santa Clara, gdzie znajduje się pomnik Che Guevary. W Sancti Spiritus Waszą uwagę przykują młyny trzciny cukrowej, a w kościele Nuestra Senora Asunción w idyllicznym miasteczku Baracoa na własne oczy będziecie mogli zobaczyć Krzyż Kolumba. 

Lotniska w Varadero:

Szczegółowe informacje

Stolica: Havana
Ludność: 11 451 652
Waluta: peso kubańskie (CUP)
Kod iso: CU
Powierzchnia: 110 860 km²
Powierzchnia lądu: 109 820 km²
Powierzchnia wody: 1 040 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Varadero

  • de
  • lt
  • af
  • mp
  • ib
  • aa
  • cu
  • ac

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Kubę

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE