Erfurt

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Erfurt (Niemcy)

Gdzie znajdziesz w jednym miejscu tyle dobrego? (Goethe)

W samym środku zielonego serca Niemiec oczekuje na Państwa podczas wycieczki po mieście, wiele unikatowego. Historia i teraźniejszość harmonijnie współgrają w Erfurcie. Już z oddali wita imponujący zespół  miejscowej katedry i St. Severi. Po przybyciu zaskakuje starannie odnowione stare miasto i powszechna gościnność. Proszę zostawić sobie czas na bliższe poznanie historii i kultury miasta, jak i niezliczonych kwitnących parków.


Stolica Turyngii szarmancko wita przybyszy dumną 1250 letnią historią i bogatą tradycją jako miasto Lutra, katedr i kwiatów. Erfurt leży na południu zagłębia Turyngii, ograniczony z południowej strony przez las Steiger. Charakterystyczne dla obrazu miasta jest najlepiej w Niemczech zachowana średniowieczna starówka w, uroczy miks domów patrycjuszy z czasów renesansu i dokładnie odrestaurowanych domów z murem pruskim i górującą nad nimi, monumentalną katedrą erfurcką i kościołem St. Severi. W bezpośrednim sąsiedztwie katedry kusi barokowa cytadela Petersberg. Liczne kościoły i klasztory (najsłynniejsze: kościół Ägidie na rynku Wenige, kościół kazań z przyległym klasztorem, zniszczony kościół bosych mnichów, kościół Wszystkich Świętych  z 53 m wieżą oraz zbudowany w 1277 roku kościół Augustynów) dały Erfurtowi w średniowieczu przydomek turyński Rzym.


Unikatowy w Europie jest Most Kramarzy, długi na 120 m i obudowany 32 domami. Na rybnym rynku dominuje neogotycki ratusz otoczony domem czerwonego woła i domem szerokiego pieca z jego bogato zdobioną renesansową fasadą. Poza tym warto zobaczyć w Erfurcie pochodzące z XVII wieku umocnienia Cyriaksburg (dzisiejsze muzeum drzew ogrodowych), namiestnictwo mogunckie oraz klasycystyczne centrum kulturalne i kongresowe Cesarska sala, historycznie ważny jako miejsce książęcego dnia Napoleona w 1808 roku. Jako duchowne i kulturalne centrum, Erfurt zawsze przyciągał znamienite osobistości: Marcin Luter, Adam Ries, Johann Wolfgang von Goethe, Friedrich Schiller, Johann Sebastian Bach oraz Wilhelm Humboldt.


Przy historycznych odkryciach odwiedzającym towarzyszyć będzie erfurcka gościnność. Słynne są turyngijskieskie kluski, smaczna jedyna w swoim rodzaju kiełbasa turyńska i tutejsze piwo, serwowane w starych knajpach, lokalach w tajemniczych piwnicach i przy ucztach w średniowiecznym stylu. Spragnieni kultury mogą podziwiać operę w Teatrze Nowym, kabaret w teatrze Waidspeicher, Varieté w DasDie Live i DasDie Brettl, przedstawienia w Starej Operze, teatr lalek i wiele więcej- wieczorna rozrywka na każdy gust. Znane są także średniowieczne święto starego miasta w drugi weekend czerwca oraz erfurcki rynek bożonarodzeniowy. Miłośnicy kwiatów odkryją w „ega”, największym ogrodzie Turyngii, harmonię natury z architektonicznym ukształtowaniem ogrodu. Erfurt jest znany także jako miasto targów i uniwersytetów.


Anger jest centralną promenadą sklepów w mieście, ale także zakupy w Neuwerkstraße, Schlösserstraße, Fischmarkt, Marktstraße aż do Domplatz są czarujące, wszystko otoczone architektonicznie ciekawymi budynkami z okresu założenia miasta.


Kto chciałby tutaj przyjechać, ma dużo do odkrycia: termy Avenida Hohenfelden, zamek Gleichen, pałac i park Molsdorf, park wypoczynkowy Stausee Hohenfelden z turyńskim muzeum rękodzielnictwa, zamek Runnen oraz zamek na wodzie Kapellendorf.


HOTELE W ERFURCIE

Nocleg możecie Państwo znaleźć w Erfurcie lub okolicach w 4- lub 5- gwiazdkowych hotelach, domach wypoczynkowych klasy średniej, niedrogich pensjonatach czy w korzystnych cenowo apartamentach.


Pozwólcie się zaskoczyć unikatową historyczną atmosferą, żywą historią, kulturowym zróżnicowaniem i sympatyczną gościnnością mieszkańców. Miasto zaskakujące rozmaitością cieszy się na Państwa przyjazd, obojętnie czy planujecie Państwo wycieczkę, wyjazd służbowy czy wypad do SPA.

Szczegółowe informacje

Stolica: Berlin
Ludność: 82 329 758
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: DE
Powierzchnia: 357 022 km²
Powierzchnia lądu: 348 672 km²
Powierzchnia wody: 8.350 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Erfurtu

 • ab
 • lh
 • c9
 • ol
 • 4r
 • xq
 • zy
 • tu
 • 1t
 • jk
 • x3
 • de

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Niemiec

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE