Algarve

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Algarve (Portugalia)

Idealne miejsce dla spragnionych odpoczynku

Algarve to region na południu Portugalii. To także popularny region turystyczny, w szczególności ze względu na dziwne formacje monumentalnych skał, liczne piaszczyste plaże i mnogość pól golfowych. AlgarveCabo de Sao Vicente, nieopodal Sagres leży najbardziej wysunięty na południe punkt całego kontynentu europejskiego, a od zachodu i południa Wybrzeże otacza Atlantyk. Wschodnią granicę z Hiszpanią tworzy z kolei rzeka Rio Guadiana. W bezpośredniej okolicy Wybrzeża Algarve turystów przyciągają także liczne atrakcje archeologiczne z czasów rzymskich.


Cały obszar Wybrzeża Algarve można podzielić na kilka regionów: wschodni ze stolicą - Faro, środkowy z takimi miejscowościami jak Portimao i Albufeira, zachodni przy Wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego oraz część wewnętrzną, gdzie przeważa krajobraz górzysty. Dziedzictwo Maurów, wspaniała kuchnia, monumentalne skały na zachodzie oraz cudowne, usłane wydmami plaże na wschodzie, a także ponad 3000 słonecznych godzin w roku czynią Algrave idealnym miejscem na plażowy urlop.


Oprócz surfowania na wodach Wybrzeża Atlantyckiego, wędrówek górskich i kolarstwa górskiego w górach Monchique oraz długie spacerów po wybrzeżu, podczas których można podziwiać zapierające dech w piersiach zachody słońca, masę turystów do Algrave przyciąga także perspektywa relaksujących kąpieli na bajkowych plażach. Do najpiękniejszych plaż tego regionu należą Tavira na wschodzie, Carvoeiro w centrum oraz Lagos w zachodniej części Wybrzeża Algarve. Do głównych atrakcji Algrave zalicza się ponadto: malownicze starówki w Faro i Logos, plaże skalistą w Praia de Rocha, port w Portimao, górskie miasteczko Silves, a także miasto Sagres u Przylądka Świętego Wincentego.


Algarve to wakacyjny raj z krystalicznie czystą wodą morską, plażami jak ze snu, malowniczymi wioskami rybackimi, doskonale wyposażonymi ośrodkami przy plaży i zróżnicowaną ofertą noclegów w głębi lądu, w górach, a także z licznymi możliwościami uprawiania sportów wodnych i innego rodzaju rekreacji. To właśnie Algarve.

Lotniska w Faro:

Szczegółowe informacje

Stolica: Lizbona
Ludność: 10 707 924
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: PT
Powierzchnia: 92 090 km²
Powierzchnia lądu: 91 470 km²
Powierzchnia wody: 620 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Algarve

 • tp
 • lh
 • x3
 • ab
 • u2
 • 4u
 • de
 • fr
 • hv
 • ls
 • zb

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Portugalii

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE