Jak nie zgubić bagażu na lotnisku?

Zagubienie bagażu na lotnisku co prawda nie zależy tylko od nas, jednak warto zachować kilka prostych środków ostrożności, które zwiększą szansę na to, że wylecimy i wrócimy ze swoim bagażem bez zbędnych przygód. 

Co jest ważne?

  • niech Twój bagaż się wyróżnia

Najlepiej jeśli Twój bagaż będzie odróżniał się od setek innych. Kup wzorzystą, kolorową walizkę lub po prostu doczep do niej coś charakterystycznego (np. kolorową wstążkę, kolorowe guziki). Taki sposób pozwoli Ci nie tylko szybciej odnaleźć swój bagaż na taśmie, ale także ułatwi jego poszukiwanie w przypadku zagubienia.

  • pamiętaj o limitach wagi bagażu

Zabierz tylko to, co jest niezbędne. Zwracaj uwagę na ograniczenia wagi bagażu stosowane przez wybraną przez Ciebie linię lotniczą.

  • pakuj się rozważnie

Nie zabieraj do bagażu głównego najbardziej wartościowych przedmiotów jakie posiadasz. To, co najcenniejsze umieść w bagażu podręcznym, który będziesz mieć cały czas przy sobie. Zabierz do niego także odzież i bieliznę na przebranie - jeśli Twój bagaż zaginie w drodze do celu, będziesz mieć w czym chodzić do czasu odnalezienia bagażu.

  • pozostaw informacje o właścicielu bagażu

Umieść na i w bagażu zawieszkę (a najlepiej kilka) z Twoimi podstawowymi danymi (imię, nazwisko, numer telefonu). Ułatwi to zidentyfikowanie właściciela bagażu w razie jego zagubienia.

  • sprawdź wydruk z boardingiem

Pracownik lotniska doczepia do bagażu wydruk z boardingiem, na którym znajduje się 3 literowy kod miasta, do którego lecisz. Zwróć uwagę, czy jest prawidłowy i zgodny z kodem z Twojego biletu. Pamiętaj, że za każdym razem kiedy Twój bagaż zaginie powinieneś zgłosić to pracownikom linii lotniczych.