Puerto Plata

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Puerto Plata (Dominikana)

Raj dla wszystkich

Czy jesteście gotowi poznać wszystkie oblicza Republiki Dominikany? Zafundujcie sobie chwilę relaksu na bezgranicznych plażach piaskowych. Zanurkujcie w krystalicznie czystej wodzie na rafie koralowej. Rozkoszujcie się w basenie egzotycznymi koktajlami, a w świetle księżyca pozostawcie swoje ślady na wiecznie ciepłym piasku. Oddajcie się grze w golfa na najpiękniejszych polach golfowych i przez cały dzień nie myślcie o niczym!


SAMANA
Leżący na północnym wschodzie Republiki Dominikańskiej półwysep Samaná to idealne miejsce na spokojne i sielankowe spędzenie wczasów na Karaibach. Rozległe lasy palmowe o imponującej roślinności sięgają aż po same plaże, gdzie można wykąpać się w lazurowo-niebieskim, krystalicznie czystym morzu. Przy odrobinie szczęścia w zatoce Samaná można podziwiać Humbaka długopłetwca, a nurków zachwyci różnorodność podwodnych światów. Wycieczka do parku narodowego Los Haitises będzie okazją do kontaktu z przyrodą nietkniętą ludzką ręką.
Mała miejscowość Las Terrenas oferuje Wam natomiast wspaniałą plażę Colon Bay oraz całe mnóstwo restauracji i sklepów. Zmęczeni wylegiwaniem się na plaży mogą dla odmiany wybrać się na wycieczkę łodzią z portu miasta Santa Barbara de Samaná na położoną na południu wyspę Cayo Levantado. Nowożeńcom oraz marzycielom poleca się z kolei znaną na całym świecie plażę Playa Rincon, niedaleko wioski rybackiej Las Galeras. Oferta hotelowa zawiera opcje na każdą kieszeń od dobrych hoteli turystycznych, aż po kurorty klasy Premium.
W zależności od położenia hotelu dostanie się na lotnisko w Samaná trwa od 45 do 90 minut, a na lotnisko w Puerto Plata ok. 3,5 godziny.


SOUSA, CABARETE & RIO SAN JUAN

Na wschód od Puerto Plata leży prawdopodobnie najpiękniejsza miejscowość kąpieliskowa na całym północnym wybrzeżu – Sousa. To małe miasteczko emanuje  aurą i wdziękiem, a wyjątkowy klimat jego centrum nadają liczne sklepy, bary, restauracje i dyskoteki oferując tym samym wiele opcji spędzania czasu, szczególnie wieczorem. Piękna, długa prawie na kilometr zatoka przy plaży, tak jak inne zatoki kąpieliskowe, idealnie nadaje się do kąpieli słonecznych. Poza tym to raj dla wszystkich maniaków sportów wodnych. Nieważne czy to narciarstwo wodne, żagle czy nurkowanie, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest to także doskonałe miejsce dla osób chcących skryć się na słonecznej plaży przed zgiełkiem cywilizacji.
Droga stąd na lotnisko w Puerto Plata trwa od ok. 20 do 30 minut.


Położone zaledwie kilka kilometrów na wschód miast Cabarete ze swoją zatoką piaszczystą daje pole do popisu wszystkim windsurferom i kitesurferom. Nic więc dziwnego, że na przyjazd tu decydują się głównie młodzi ludzie lubiący aktywnie spędzać czas. Kolarstwo górskie, wspinaczka, rafting i wędrówki górskie – to tylko niektóre z atrakcji ściągających ich do Sousa. Główna ulica Cartera 5 wprost tętni życiem barów i klubów, gdzie często można posłuchać muzyki na żywo. Turyści mają tu do wyboru wiele hoteli i kurortów wczasowych klasy komfortowej.
Droga do Puerto Plata trwa ok. 45 minut.


COSTA DORADA / PLAYA DORADA
Ok. 5 kilometrów na zachód od lotniska Puerto Plata znajduje się centrum wczasowe Playa Dorada z subtelną lecz długą na kilka kilometrów plażą, której jedyną ochroną przed zalaniem przez fale jest masywna rafa. Ten prawdopodobnie największy kompleks turystyczny na świecie, obejmujący 15 wysoko standardowych kurortów, centrum handlowe, restauracje, bary oraz 18 dołkowe pole golfowe wabi tu rokrocznie rzeszę turystów. Oderwanie od codzienność urlopowego leniuchowania oferują liczne wycieczki do oddalonego o zaledwie kilka minut jazdy Puerto Plata (200 000 mieszkańców), podczas których możecie podziwiać krajobraz wybrzeży oraz architekturę miasta obfitującą w liczne wiktoriańskie budowle oraz starówkę, gdzie można zrobić zakupy.


PLAYA CONFRESI & MAIMON
4 kilometry na zachód od Puerto Plata znajdziecie piękną zatokę Playa Confresi oraz pełen przygód park rozrywki „Ocean World” z delfinami, lwami morskimi oraz całą masą innych robiących wrażenie zwierząt i roślin tropikalnych. W położonym bezpośrednio przy bogatej w dające cień palmy plaży, rybackim miasteczku Maimon można w idealny sposób rozpocząć podróż w głąb bujnego lasu oraz do Puerto Plata. Dwa znakomite kluby hotelowe hiszpańskiej sieci hoteli RIU oferują tu urlop all inclusive najwyższej jakości.
Droga na lotnisko trwa ok. 50 minut.

Lotniska w Puerto Plata:

Szczegółowe informacje

Stolica: Santo Domingo
Ludność: 9 650 054
Waluta: peso dominikańskie (DOP)
Kod iso: DO
Powierzchnia: 48 670 km²
Powierzchnia lądu: 48 320 km²
Powierzchnia wody: 350 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Puerto Plata

  • de
  • ab
  • af
  • aa
  • ib
  • us
  • lt
  • co
  • dl
  • mp

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Dominikanę

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE