Samana

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Samana (Dominikana)

Raj dla wszystkich


Osadzony w lesie równikowym łańcuch górski Centralnych Kordylierów z mierzącym 3175 metrów najwyższym szczytem Pico Duarte Santo Domingo, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. „Najpiękniejszy ląd, jaki kiedykolwiek ujrzało ludzkie oko” - tak o Puerto Plata pisał Kolumb w swoim dzienniku okrętowym w 1493 roku. 
Czy jesteście gotowi poznać wszystkie oblicza Republiki Dominikany? Zafundujcie sobie chwilę relaksu na bezgranicznych plażach piaskowych. Zanurkujcie w krystalicznie czystej wodzie na rafie koralowej. Rozkoszujcie się w basenie egzotycznymi koktajlami, a w świetle księżyca pozostawcie swoje ślady na wiecznie ciepłym piasku. Oddajcie się grze w golfa na najpiękniejszych polach golfowych i przez cały dzień nie myślcie o niczym! 

Czego więcej brakuje by czuć się jak w raju?


SAMANA
Leżący na północnym wschodzie Republiki Dominikańskiej półwysep Samaná to idealne miejsce na spokojne i sielankowe spędzenie wczasów na Karaibach. Rozległe lasy palmowe o imponującej roślinności sięgają aż po same plaże, gdzie można wykąpać się w lazurowo-niebieskim, krystalicznie czystym morzu. Przy odrobinie szczęścia w zatoce Samaná można podziwiać Humbaka długopłetwca, a nurków zachwyci różnorodność podwodnych światów. Wycieczka do parku narodowego Los Haitises będzie okazją do kontaktu z przyrodą nietkniętą ludzką ręką. 


Mała miejscowość Las Terrenas oferuje Wam natomiast wspaniałą plażę Colon Bay oraz całe mnóstwo restauracji i sklepów. Zmęczeni wylegiwaniem się na plaży mogą dla odmiany wybrać się na wycieczkę łodzią z portu miasta Santa Barbara de Samaná na położoną na południu wyspę Cayo Levantado. Nowożeńcom oraz marzycielom poleca się z kolei znaną na całym świecie plażę Playa Rincon, niedaleko wioski rybackiej Las Galeras. Oferta hotelowa zawiera opcje na każdą kieszeń od dobrych hoteli turystycznych, aż po kurorty klasy Premium.
W zależności od położenia hotelu dostanie się na lotnisko w Samaná trwa od 45 do 90 minut, a na lotnisko w Puerto Plata ok. 3,5 godziny.

Lotniska w Samanie:

Szczegółowe informacje

Stolica: Santo Domingo
Ludność: 9 650 054
Waluta: peso dominikańskie (DOP)
Kod iso: DO
Powierzchnia: 48 670 km²
Powierzchnia lądu: 48 320 km²
Powierzchnia wody: 350 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Samana

  • de
  • ab
  • af
  • aa
  • ib
  • us
  • lt
  • co
  • dl
  • mp

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Dominikanę

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE