Santo Domingo

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Santo Domingo (Dominikana)

Raj na ziemi

Czy jesteście gotowi poznać wszystkie oblicza Republiki Dominikany? Zafundujcie sobie chwilę relaksu na bezgranicznych plażach piaskowych. Zanurkujcie w krystalicznie czystej wodzie na rafie koralowej. Rozkoszujcie się w basenie egzotycznymi koktajlami, a w świetle księżyca pozostawcie swoje ślady na wiecznie ciepłym piasku. Oddajcie się grze w golfa na najpiękniejszych polach golfowych i przez cały dzień nie myślcie o niczym!

Czego więcej brakuje by czuć się jak w raju?


PLAYA BAYAHIBE
Na wschód od stolicy Santo Domingo, bezpośrednio przy Morzu Karaibskim, leży idylliczna wioska rybacka Bayahibe, która ze swoimi drewnianymi, malowniczo kolorowymi chatkami przez długi czas, pozostawała w cieniu wrzawy urlopowiczów, będąc dla nich nieodkrytą kartą. Dzisiaj w sąsiedztwie tej długiej, białej  jak cukier puder plaży, znajdziemy już otoczone wielkimi kokosowymi palmami międzynarodowe hotele i kurorty klasy komfort (4- oraz 4,5- gwiazdkowe). W samej miejscowości szczególny ruch zaczyna się w weekendy. Widać to zarówno w prowadzonych głównie przez europejczyków restauracjach i barach, jak i na samej plaży. Mieszkańcy okolicznego miasta La Romana dbają wówczas o stworzenie atmosfery święta i zabawy. W najbliższej okolicy plaży Bayahibe warto zobaczyć przede wszystkim małą wyspę Saona oraz wioskę artystów Altros de Charon, z których wysokości rozciąga się wspaniały widok na panoramę Karaibów. 

Czas dojazdu na lotnisko w Punta Cana oraz lotnisko w Santo Domingo trwa 90 minut.


Udając się z Bayahibe w kierunku położonej na zachodzie miejscowości San Pedro de Macoris traficie do wspomnianego wyżej handlowego miasta La Romana, trzeciego co do wielkości miasta na wyspie. Fabryki cygar oraz rafinerie cukru są poza turystyką głównym źródłem dochodów tutejszej ludności. Stąd już tylko przysłowiowy rzut beretem do znanego parku golfowego Teeth of the Dog, jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc na całych Karaibach. Kierując się dalej w kierunku Santo Domingo napotkacie czarującą plażę Montero z nowo wybudowanymi 4- i 5-gwiazdkowymi kurortami wczasowymi.
Z Bayahibe na lotnisko w Santo Domingo jedzie się tylko 45 minut, a droga na lotnisko w Punta Cana trwa ok. 2 godziny.


BOCA CHICA / JUAN DOLIO
Tylko 25 km na wschód od St. Domingo leży wiecznie żywa miejscowość wypoczynkowa Boca Chica. Znajdującą się tu szeroką, biało-szarą plażę od laguny oddziela rafa koralowa, co czyni ją bardzo bezpieczną dla dzieci. Tutejsze hotele są naprawdę tanie i znajdują się najczęściej w strefie 3-gwiazdkowej. Wczesnym wieczorem między godziną 19.00 a 23.00 główna ulica Duarte zapełnia się turystami odwiedzającymi liczne restauracje lub oddającymi się oglądaniu witryn sklepowych. Szał nocnej zabawy zaczyna się od godziny 23.00 i trwa aż do 04.00. Wtedy też każdy odrywa się na moment od rzeczywistości, doskonale bawiąc się w dyskotekach i barach na świeżym powietrzu, gdzie do tańca zagrzewają gorące rytmy merengue i bachmata.


W połowie drogi między Boca Chica i San Pedro de Marcoris leży miejscowość wczasowa Juan Dolio. Atmosfera Juan Dolio nie jest może aż tak gorąca jak w Boca Chcica, jednak i to miejsce ma turystom wiele do zaoferowania. Przyjezdnych kusi przede wszystkim możliwość zrobienia tanich zakupów oraz bogata oferta rozrywkowa, w której skład wchodzą min. mieszcząca się na plaży szkoła nurkowania PADI oraz położone w jej okolicy 18-dołkowe pola golfowe (np. z.B. Guavaberry Golf & Country Club, Los Marlins Golf Course). Dobra oferta noclegowa all inclusive w hotelach i kurortach klasy średniej położonych bezpośrednio przy turkusowoniebieskim morzu pozwoli Wam spędzić tu niezapomniane chwile.
Na lotnisko w St. Domingo jedzie się stąd ok. 30-40 minut a do Punta Cana ok. 3 godziny.

Szczegółowe informacje

Stolica: Santo Domingo
Ludność: 9 650 054
Waluta: peso dominikańskie (DOP)
Kod iso: DO
Powierzchnia: 48 670 km²
Powierzchnia lądu: 48 320 km²
Powierzchnia wody: 350 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Santo Domingo

 • de
 • ab
 • af
 • aa
 • ib
 • us
 • lt
 • co
 • dl
 • mp
 • lo

Zaplanuj całą podróż z CPO

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Dominikanę

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE