Marsa Alam

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Marsa Alam (Egipt)

Rafy koralowe i mnóstwo odpoczynku


365 słonecznych dni w roku, spokój i wypoczynek, magia barw ogrodów koralowych, a także imponująca baza noclegowa obejmująca hotele 4- i 5-gwiazdkowe – to właśnie zalety 135 kilometrowego odcinka wybrzeża, który ciągnie się w kierunku północnym od Marsa Alam aż po El Quseir.


Okolice Marsa Alam słyną z doskonałych warunków do nurkowania. Wszystkich wielbicieli piękna podwodnego świata zachwyci dziewiczość tutejszej rafy z przepięknymi koralami miękkimi i twardymi, a także fascynujące bogactwo podwodnej fauny i flory, dzięki któremu nurkując można spotkać najróżniejsze gatunki ryb oraz żółwie morskie. Ok. 60 km na północ, między krajobrazem pustynnym a obszarem Morza Czerwonego, znajdziecie nowy region wypoczynkowy Port Ghalib.


HOTELE W MARSA ALAM

Tutejsze hotele uwodzą mieszanką stylu egipskiego z nowoczesnością, a tętniąca życiem promenada, gdzie roi się od restauracji, butików i barów jest doskonałą alternatywą dla wylegiwania się na plaży.

Podążając dalej w kierunku północnym w stronę miasta Hurghada dotrzecie do El Quseir, jedynego miasta w tej części wybrzeża, które wabi turystów historycznym rynkiem, XVI-wiecznym fortem osmańskim oraz malowniczym portem, gdzie turyści i miejscowi cumują swoje łodzie. Niewątpliwą atrakcją El Quseir są także cotygodniowy jarmark oraz promenada, czyli miejsca, które ukazują codzienność Egiptu.

                                                                                         

Do tej części południowego Egiptu łatwo dostaniecie się z prywatnego lotniska w Marsa Alam, które leży 60 km na północny-zachód od samego miasta. Czas dojazdu do hoteli w Marsa Alam wynosi 45 min, a do El Quseir ok. 1 h. Istnieje także możliwość dotarcia tu z lotniska w Hurghada. Czas podróży trwa wtedy nieco dłużej (do El Quseir ok. 2 h, Marsa Alam leży 270  km na południe od El Quseir).

Lotniska w Marsa Alam:

Szczegółowe informacje

Stolica: Kair
Ludność: 78 866 635
Waluta: Funt Egipski (EGP)
Kod iso: EG
Powierzchnia: 1 001 450 km²
Powierzchnia lądu: 995 450 km²
Powierzchnia wody: 6 000 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Marsa Alam

  • ab
  • de
  • lt
  • x3
  • lo

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Egiptu

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE