Thassos

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Thassos (Grecja)

Szmaragd Morza Egejskiego

Położona na północy Morza Egejskiego, zaledwie 8 km od wybrzeża Macedonii, wyspa Thassos - to najbardziej wysunięta na północ ze wszystkich wysp całego archipelagu. Obok masy turystów nadal można spotkać tu ludzi, którzy wiodą spokojne życie z dala od zgiełku hoteli i kurortów. Ta gęsto porośnięta przez lasy wyspa (powierzchnia: 380 km2, 16 000 mieszkańców) to prawdziwy klejnot, który nie utracił swojego naturalnego piękna. Bajkowe zatoki, drobnoziarniste plaże, zróżnicowany krajobraz górski (masyw Ipsarion na północnym wschodzie, masyw Kathares na północnym zachodzie oraz masyw Trikorfo na południowym zachodzie) z malowniczymi i dziewiczymi osadami, delikatny klimat oraz wszechobecna bujna zieleń- to nieodkryte piękno Thassos z dala od wydeptanych ścieżek turystycznych. Czarujący urok tego miasta to także efekt ciągłej gry kolorów zieleni gór oraz błękitu morza.


W przeszłości tutejsza ludność utrzymywała się przede wszystkim z rybołówstwa, hodowli kóz i owiec oraz produkcji oleju oliwkowego i miodu. Obecnie głównym źródłem zarobków większości mieszkańców są natomiast licznie przyjeżdżający turyści m.in.z kontynentalnej części Grecji, Niemiec, Austrii oraz Skandynawii. Antyczne zabytki, malownicze krajobrazy oraz złociste plaże- to główne atrakcje ściągające na Thassos od maja do października rzeszę turystów z całego świata. Przyjezdni zatrzymują się tu głównie w miejscowościach położonych przy wybrzeżu (takich jak Limenas, Skala Potamias, Limenaria i Skala Prinos), gdzie wprost roi się od klimatycznych tawern, barów, sklepików z pamiątkami oraz różnego rodzaju sklepów, które znajdziecie wzdłuż promenady. Przebywając na tej cudownej wyspie warto odwiedzić także plaże w trochę spokojniejszych miasteczkach jak np. Kinina, Astris, Skala Marion, Ammondia i Skala Rachoni.


Przemieszczając się po wyspie nie napotkacie na żadne trudności komunikacyjne. Podążając najdłuższą ulicą Thasos, która prowadzi wzdłuż wybrzeża dookoła wyspy, traficie do wszystkich ważnych turystycznie miejsc oraz na okoliczne plaże. Na swój urlop na Thasos koniecznie zabierzcie ze sobą Wasze pociechy. Tutejsze plaże delikatnie opadają do krystalicznie czystego morza, dlatego kąpiele morskie będą tu dla Was niezwykle przyjemne, a co najważniejsze bardzo bezpieczne.


Na Waszą szczególną uwagę zasługują plaże: Paradissas na wschodzie, Aliki na południowym-zachodzie, Psili Ammos na południu, Tripti na południowym-zachodzie oraz Golden Beach na północnym-wschodzie. Możecie również skorzystać z oferty wypożyczenia samochodu i na własną rękę odwiedzić wszystkie interesujące Was zakamarki wyspy. Obfitujące w piękne plaże Thassos to jednak nie tylko raj dla wszystkich plażowiczów.


Tutejszy krajobraz zachwyci bowiem również miłośników wędrówek, którzy podczas swoich pieszych eskapad natrafią na piękne wodospady, osady górskie oraz kościoły. Wyzwaniem dla amatorów wspinaczki będzie z kolei wznosząca się na północnym-wschodzie Góra Ipsarion (wysokość 1206 m n.p.m.). Już dziś spakujcie swoje walizki i przyjedźcie na Thasos! Poczujcie magiczny klimat portowych miast, gdzie spędzicie niezapomniane chwile w tawernach, delektując się przy tym specjałami kuchni greckiej. Zafundujcie sobie spokojny wypoczynek wśród słynących gościnności wyspiarzy. Nie ma na co czekać, Ateny Północy czekają na Was!


DOJAZD NA THASSOS

Z położonych na kontynencie greckich miast Kavali oraz Keramoti codziennie odpływają promy do głównego ośrodka miejskiego Limenas oraz do Skala Prinos na zachodzie wyspy. Thassos nie dysponuje własnym lotniskiem. Najbliższy port lotniczy znajduje się na północ od Thasos, między ośrodkami portowymi Kavalą (urokliwe miasto w orientalnym klimacie, z bizantyjskim klasztorzem i pięknym portem) oraz Keramoti. Z Aten i Salonik na wyspę lecą samoloty lini Aegean Airlines oraz Olympic Airways, a w pełni sezonu istnieje także możliwość lotu z Niemiec. Lotnisko znajduje się 30km na schód od Kavali. 

W zależności od położenia Waszego hotelu w Thassos droga z lotniska (wraz z przesiadką) zajmie Wam od 1,5 do 2,5 godzin.

Lotniska w Kawali:

Szczegółowe informacje

Stolica: Ateny
Ludność: 10 737 428
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: GR
Powierzchnia: 131 957 km²
Powierzchnia lądu: 130 647 km²
Powierzchnia wody: 1 310 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty na Thassos

  • a3
  • oa
  • ab
  • 4u
  • x3
  • de

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Grecji

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE