Sewilla

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Sewilla (Hiszpania)

Najpiękniejsze oblicze Andaluzji

Po obu stronach rzeki Guadalquivir, na południ Hiszpanii leży 700 tysięczna metropolia Sevilla. Położona w żyznej dolinie Sevilla jest stolicą Andaluzji i jednocześnie czwartym pod względem wielkości ze wszystkich hiszpańskich miast. Oprócz licznych wieży i pałaców Sevilla ma wszystko, co zadowoli nawet najwybredniejszego turystę. Pod słonecznym, błękitnym niebem zachwycicie się tu sporą dawką kultury i historii, a przy rytmach flamenco poczujecie, czym jest prawdziwa radość z życia. Przez labirynt uliczek dostaniecie się na starówkę, gdzie na licznych placach (jak np. Plaza de San Francisco, Konstitutionsplatz, Plaza del Duque, Plaza de la Encarnacion, czy też Placu Muzealnym ze statuą z brązu przedstawiającą barokowego pisarza Murillo) spotkacie turystów z całego świata podziwiających piękne, spienione fontanny. Wzdłuż przypominającej kształtem wijącego się węża ulicy Calle de Sierpes w cieniu pełnych przepychu pałaców kryją się imponujące, marmurowe dziedzińce. Okolice starówki to oprócz doznań stricte estetycznych także rozrywka, którą zapewniają tętniące życiem uliczne kawiarenki, restauracje i bary.


Przez wgląd na wyjątkowe bogactwo i różnorodność architektury poleca się piesze spacery po mieście. Z pośród 130 kościołów na szczególną uwagę zasługuje gotycka Katedra Świętej Marii, która w swym wnętrzu skrywa piękne witraże, malowidła ścienne m.in. autorstwa Murillo, Velaqueza, Zurbarana, a także okazałe nagrobki oraz piękne kapliczki w nawach bocznych. Obok katedry na 97 metrów wznosi się wieża, którą zdobią wypalane w kamieniu ornamenty oraz 22 dopasowane do siebie dzwony. Koniecznie udajcie się także do mauretańskiego pałacu Alkazar, gdzie na turystach wrażenie robią piękne sale i zadbane ogrody, na Złotą Wieżę – Torre del Oro, do mieszczącego się tu Głównego Archiwum Indii, Domu Piłata, pałacu biskupiego, teatru San Francisco, szpitala de la Sangre, pałacu Lebrija, na arenę walk byków Maestranza oraz do jedynego muzeum flamenco na świecie - Museo del Baile Flamenco.


Dzięki wystawie iberoamerykańskiej, która miała odbyć się w 1929 roku, możecie jeszcze dziś podziwiać pięknie zagospodarowane tereny w okolicach parku Parque Maria Lusia z imponującymi placami Plaza de Espana i Plaza de America. Swoją pobożność oraz przywiązanie do tradycji sevillanos (sevillczycy) manifestują głównie podczas świąt np. w czasie Semana Santa (wielkiego tygodnia) oraz przy okazji festynów jak np. podczas Feria de Abril, corocznego festiwalu tańca i śpiewów, który odbywa się na ulicach miasta. W tutejszym muzeum Museo de las Bellas Artes będziecie mogli podziwiać dzieła takich artystów jak El Greco, Veazquez, Murillo i Valdes Leal. Natomiast Museo Arqueologico Provincial oraz Casa Museo de la Condesa de Lebrija to z kolei idealne miejsca dla wszystkich interesujących się archeologią. Podczas Waszych wędrówek po mieście koniecznie wybierzcie się do dzielnicy La Macarena, gdzie zachwyci Was słynne Słupy Herkulesa, a także Kościół św. Wawrzyńca. Głęboko zakorzeniona tradycja żeglarska znajduję wydźwięk na uliczkach dzielnicy Triana, po drugiej stronie rzeki Guadalquivir. Po tej stronie Guadalquvir znajduje się także Isla de la Cartuja, teren na którym w 1992 roku odbyło się Expo. Dzisiaj można tu podziwiać m.in. muzeum sztuki nowoczesnej Centro Andaluz de Arte Contemporaneo.


Niezliczone, modne sklepy, sklepiki z pamiątkami, gdzie kupicie m.in. słynne andaluzyjskie wachlarze (abanicos), a także ręcznie wykonane ozdoby można znaleźć na starówce, w pobliżu placu Nueva oraz na deptakach Tetuan i Sierpes. Także amatorzy nocnych szaleństw nie poczują się tu zawiedzeni. W skład bogatej oferty rozrywkowej Sewilli wchodzą bowiem restauracje i bary w dzielnicy Santa Cruz oraz na ulicach Alameda i Argot de Molina, a także dyskoteki i kluby na ulicach Betis, Alfalfa, Marques de Paradas, Julio Cesar i Adriano. W porze letniej większość turystów przesiaduje na tarasach w lokalach nad brzegiem Guadalquivir, gdzie można zjeść romantyczną kolację we dwoje przy świecach. Gdy zgłodniejecie za dnia, to idealnym rozwiązaniem będzie dla Was odwiedzenie jednego z licznych barów tapas, gdzie tanio i szybko można zabić głód.


To tylko wybrane powody, które tłumaczą tak dużą popularność Sevilli wśród hiszpańskich turystów. I Wy przyjedźcie do stolicy flamenco, gdzie bije serca Andaluzji. Sewilla to idealne miejsce, aby brać z życia to, co najlepsze.

Lotniska w Sewilli:

Szczegółowe informacje

Stolica: Madryt
Ludność: 40 525 002
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: ES
Powierzchnia: 505 370 km²
Powierzchnia lądu: 498 980 km²
Powierzchnia wody: 6 390 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Sewilli

  • ib
  • ab
  • jk
  • lh
  • tp

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Hiszpanii

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE