Reykjavik

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Reykjavik (Islandia)

Wodospady, gejzery, wulkany, lodowce i młody, dynamiczny kapitał

Mały, ale miły – Reykjavik. Najbardziej wysunięta na północ stolica Europy, Reykjavik, to kosmopolityczna metropolia z zapierającymi dech w piersiach kontrastami. Futurystyczne budynki ze szkła i kolorowe drewniane domki kryte blachą falistą, żywa scena kulturalna w galeriach, muzeach i teatrach, odprężenie i relaks w łaźniach, kąpieli parowej czy leczniczej, luksusowe hotele, ekskluzywne sklepy i outlet'y znanych projektantów, pulsujące życie nocne i gorąca scena muzyczna, przytulne kafejki i restauracje, wszystko w mieszance awangardy i głęboko zakorzenionej islandzkiej tradycji. Głęboko w ziemi w rejonie liczącego 190 000 mieszkańców Reykjaviku kipi energia podziemnych wulkanów, a przed bramami miasta odczuwa się spokój panujący w zielonych krajobrazach i surowej, pięknej naturze. 


Liczne towarzystwa lotnicze oferują codzienne połączenia i tanie bilety do Reykjaviku, także niedrogi urlop na wyspie Islandii jest możliwy. 


Prawdziwym symbolem miasta jest Hallgrimskirkja - największy kościół na Islandii, z wysoką na 73 metry dzwonnicą. Warto zobaczyć też Domkirkjan (luterańska katedra), miejskie jezioro Tjörnin i nowy ratusz, gdzie na parterze znajdziemy trójwymiarową mapę Islandii. Perlan - tak nazywa się olbrzymia szklana kopuła, która opiera się na czterech pojemnikach wypełnionych 24 milionami litrów gorącej wody. W zbiornikach gorącej wody znajduje się restauracja w stylu Wikingów, palmiarnia, kolejna restauracja i kafeteria. 


Niedaleko od Perlan leży najbardziej wysunięta na północ plaża świata. Wody Ylstrand są ogrzewane wodami gorących źródeł termalnych, co umożliwia kąpiel w północnym Atlantyku. Niedaleko od starego miasta, gdzie leży aleja zakupów Laugarvegur - polecane miejsce na spacer, znajduje się stary port z łodziami rybackimi i przystaniami statków wycieczkowych. 


Możliwości spędzenia czasu w okolicy Reykjaviku są bardzo różnorodne: kąpiele w geotermalnych wodach Niebieskiej Laguny, wycieczka Złoty krąg do słynnych gejzerów, złotego wodospadu Gullfoss i Parku Narodowego Thingvellir (na liście UNESCO) ze starym miejscem zgromadzeń parlamentarnych, oglądanie waleni w zatoce  Faxaflói, połowy łososi, żeglowanie, trekking po lodowcach, jazda konna na tutejszych wytrwałych i cierpliwych wierzchowcach czy wędrówki i eksploracja głębokich jaskiń. Wszystko to można poznać podczas jednodniowych wycieczek, tak że na kolację można zawsze być już z powrotem w mieście. Obecnie Islandia, która ma opinię drogiej wyspy, z powodu kryzysu finansowego i spadku kursu islandzkiej korony, stała się jednym z najbardziej korzystnych cenowo turystycznych celów na świecie (przed Tajlandią, Afryką Południową, Indiami czy Malezją). Jeśli więc marzy się nam bajkowy, mistyczny kraj z lodowcami, wulkanami, zorzą polarną i gorącymi źródłami termalnymi - Reykjavik to brama Islandii i jednocześnie interesujący Citybreak, gdzie znajdziemy wszystko, czego można sobie zażyczyć.

Szczegółowe informacje

Stolica: Rejkjavik
Ludność: 306 694
Waluta: Korona Islandzka (ISK)
Kod iso: IS
Powierzchnia: 103 000 km²
Powierzchnia lądu: 100 250 km²
Powierzchnia wody: 2 750 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Reykjaviku

  • sk
  • ab
  • 4u
  • lh
  • fi
  • ny

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Islandię

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE