Ottawa

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Ottawa (Kanada)

Polityka, kultura i bliskość natury


Gdy w 1857 r. podjęto decyzję o wyborze stolicy Kanady, dziennikarz Goldwin Smith napisał: „Ottawa to subarktyczna osada drwali, która królewskim postanowieniem została zmieniona w politycznie centrum”. Wtedy Ottawa rzeczywiście składała się tylko z paru chat, jednak dzisiaj wspólnie z bliźniaczym miastem Gatineau po należącej do Quebec'u stronie rzeki Ottawa River i Capital District stanowi nowoczesną metropolię dla dokładnie miliona mieszkańców. Ottawa jest w 63% angielsko, w 15% francuskojęzyczna (sporo imigrantów- w użyciu są tez inne języki), w Gatineau przeważa francuski. Wiele miejsc pracy to stanowiska w urzędach (urzędy centralne, federacyjne, rządowe) oraz w dziedzinie wysoko rozwiniętych technologii. Nie może więc dziwić, że pod względem ilości mieszkańców posiadających wyższe wykształcenie, stopień akademicki Ottawa zajmuje pierwsze miejsce w Kanadzie.


Centralnym punktem miasta jest Confederation Square, gdzie zbiegają się główne arterie Elgin Street i Wellington Street, gdzie znajduje się Parliament Hill z jego budynkami rządowymi utrzymanymi w stylu brytyjskiego neogotyku. Ottawa zawdzięcza istnienie angielskiej królowej Wiktorii, brytyjskiej tradycji łącznie ze zmianą warty Changing of The Guard nie da się przeoczyć. Antykwariaty i rzemiosło artystyczne obok banków przy ozdobionym fontannami Sparks Street Mall, z ulicznymi kafejkami i muzykami, nowoczesna New Art Gallery i podobna do cyrkowego namiotu biblioteka National Library. Najświeższe owoce i warzywa można znaleźć na Byward Market, rzeźby i obrazy w National Gallery of Canada, złoty Maple Leaf w podobnym do zamku budynku Royal Canadian Mint inne architektoniczne perły to Canadian Museum of Civilization oraz  National Aviation Museum (Muzeum Lotnictwa).


WYNAJEM SAMOCHODÓW W OTTAWIE

Miasto jest otoczone przez National Capital Greenbelt, zielony pas łąk, lasów, bagien i grzęzawisk oraz ponad 165 km szlaków turystycznych do wędrówek. W ten sposób można wypocząć i zażyć aktywności w czasie wolnym, do tego nie trzeba daleko jechać- najwygodniej wypożyczonym samochodem. Na dłuższy letni urlop na łonie natury czy zwiedzanie Wschodniej Kanady warto wynająć samochód kampingowy, piękny  Algonquin Provincial Park i 270 innych narodowych czy regionalnych/prowincjonalnych parków leży tylko kilka godzin jazdy stąd.


Przez 3 weekendy w lutym wszyscy, młodzi i starzy, świętują Winterlude. Ottawa jest wprawdzie bardzo zimnym miejscem (roczna suma opadów śniegu- 22 metry), jednak podczas Ice Dream Snow Sculpture Contest zwykle jest słonecznie, a na lodowej promenadzie o długości 8 km tłoczą się łyżwiarze i konne dwukółki. Podczas festiwalu Canadian Tulip Festival w maju rozkwita tu 100 000 tulipanów, a 1 lipca podczas hucznie obchodzonego Canada Day odbywają się parady i pokazy fajerwerków.


HOTELE W OTTAWIE

Oferta hotelowa w Ottawie to gwarantowana różnorodność i szeroki wybór, ze smakiem i stylowo, przede wszystkim luksusowy hotel Fairmont Chateau Laurier, Boutique-Hotels (np. Indigo), eleganckie hotele 4-gwiazdkowe (np. Ottawa Marriott, Delta Ottawa Hotel & Suites), dobre hotele średniej klasy (np. Best Western Barons, Novotel Ottawa, Courtyard Ottawa, Byward Blue Inn) oraz niedrogie hotele klasy turystycznej (np. Comfort Inn, Hampton Inn). Poza miastem można polecić Country Inns, Lodges, ośrodki położone dokładnie nad jeziorami oraz   pensjonaty typu Bed & Breakfast.


Żywa Ottawa - nie ma już śladu po purytańsko-surowej przeszłości- tętniąca życiem, imponująca muzeami, sztuką i kulturą metropolia; na klimat składają się czerwone piętrowe autobusy oraz wabiące aromatami Crêperies.


Witajcie w kosmopolitycznej Ottawie, na urlopie w samym środku natury w Ontario.

Szczegółowe informacje

Stolica: Ottawa
Ludność: 33 487 208
Waluta: 1 Dolar Kanadyjski=100 centów (CAD, $)
Kod iso: CA
Powierzchnia: 9 984 670 km²
Powierzchnia lądu: 9 093 507 km²
Powierzchnia wody: 891 163 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Ottawy

  • ac
  • us
  • mq
  • c6
  • 9e
  • ws
  • jv
  • 5t
  • 7f
  • pd

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Kanady

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE