Quebec

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Quebec (Kanada)

Spotkanie z przyrodą i historią


Ok. 250 km na północ od Montrealu leży liczące 620 000 mieszkańców miasto Quebek, które bywa często nazywane jako Québécois. Jest stolicą kanadyjskiej prowincji o tej samej nazwie. Quebec to kolebka kultury francuskiej na kontynencie północnoamerykańskim i zarazem aktywny port i ważny ośrodek przemysłu usługowego, a także nauki i kultury. Każdego dnia Quebec zachwyca na nowo osobliwym urokiem, przepychem oraz spontaniczną i niewymuszoną radością z życia.   


Nim się obejrzycie to jedyne obwarowane miasto w Ameryce Północnej złapie w swoje sidła, zachwycając niegdysiejszym miejscem potyczki Francuzów i Anglików, monumentalną twierdzą, która dumnie góruje nad Rzeką Świętego Wawrzyńca. Rozkoszujcie się spacerami po zabytkowej starówce lub poczujcie nutkę romantyzmu podczas przejażdżki dorożką po takich dzielnicach jak Petit Champlain, Place-Royale, czy też Vieux Port. Potężne armaty w świątyni militariów, Parc de l’Artellerie, skarby sztuki w bazylice Notre-Dame-de-Québec, wyciąg zębatkowy dla pragnących pięknych widoków, prawdziwa podróż w czasie w postaci pobytu w muzeum de l’Amerique française (muzeum Historii Francuzów w Ameryce) oraz niezliczone galerie, butiki, restauracje i bary bistro wokół placu Place-Royale- to tylko wybrane atrakcje dolnej części miasta. Zwiedzając górną część Quebeku Waszą uwagę wzbudzi natomiast bez wątpienia cytadela oraz legendarny hotel Château Frontenac, którego wieża przyprawia o szybsze bicie serca wszystkich fanów militariów. Miejscem spotkań romantyków oraz par zakochanych jest z kolei promenada Terrasse Dufferin, skąd rozciąga się piękny widok na Rzekę Świętego Wawrzyńca.


W samym sercu parku de Champs-de-Bataille znajduje się muzeum National de Beaux-Arts du Quebec, gdzie można podziwiać rodzimą sztukę z okresu od XVII wieku. Wielkie wystawy oczekują turystów także w muzeach: sztuki współczesnej (Musée d'art Contemporain) oraz w ukazującym bogate dzieje muzeum miejskim, Musée de la civilisation de Quebec. Historia miasta jest tematem przewodnim także w muzeach: archeologiczno-historycznym Pointe-à-Callière, Muzeum Marguerite-Bourgeoys, Château Ramezay i Muzeum Saint-Gabriel. O stylu życia autochtonicznych mieszkańców w pigułce informują muzea: Musée améridien de Mashteuiatsh i Musée des Abénakis. Quebek wprost stoi muzeami, o czym świadczy ich zawrotna liczba- przeszło 400 ośrodków muzealnych na terenie miasta!


Powierzchniowo największa prowincja Kanady zachwyca przyjezdnych bujnym pięknem krajobrazu, w które na stałe wrosły liczne parki przyrody. Wysoki na 83 metry wodospad Chute Montmorency, śnieżne gęsi oraz przeszło 300 innych gatunków ptaków zamieszkujących bagna rezerwatu przyrody Cap Tourmente, szaleństwo kolorów bijące od płaskowyżu Parku Narodowego de la Jaques-Cartier – to tylko niektóre dowody na to, że okolica Quebek to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników obcowania z przyrodą.


Fani sportów zimowych, w tym głównie narciarze niewątpliwie docenią najwyższą jakość tras narciarskich w miejscowościach górskich Mont-Sainte-Anne i Stoneham. Inne obowiązkowe punkty na mapie turystycznej Quebeku i okolic to legendarna Droga Króla, Chemin du Roy, ściągające miliony pielgrzymów w miejsce kultu religijnego, bazylika Sainte-Anne-de-Beaupré, a także obfitujący w zimowe szaleństwa lodowy hotel nieopodal Lac Saint-Joseph.


Bez znaczenia, czy podczas zwiedzania historycznych miast, czy też w trakcie odpoczynku na wsi, na każdym kroku natkniecie się na dobrodusznych Quebekczyków, którzy słyną ze swojej spontaniczności. Szczególnie latem stolica prowincji żyje gorącym rytmem festiwali oraz świąt odwołujących się do tradycji francuskiej. Wśród zimowych  wydarzeń kulturalnych prym wiedzie słynny Karnawał Zimowy. Warto nadmienić także, iż w 2008 roku świętowano 400 rocznicę założenia miasta.

HOTELE W QUEBEC

Wybierając się do Quebec w podróż służbową, bądź też planując tu krótki urlop możecie być pewni, że czeka tu na Was bogata oferta noclegowa obejmująca opcję na każdą kieszeń od luksusowych hoteli first class w stylu Cateau oraz komfortowych hoteli 4-gwiazdkowych przez nowoczesne hotele designerskie i butikowe, przestronne hotele klasy średniej, hotele lotniskowe, aż po tanie hotele klasy turystycznej.


WYNAJEM SAMOCHODÓW W QUEBEC

Jeżeli chcecie odkryć przyrodę prowincji Quebek w jej najczystszej formie obfitującej w krystalicznie czyste jeziora, idylliczne doliny i roztaczające aurę tajemniczości lasy, to doskonałą opcją będzie dla Was wynajęcie samochodu lub przyczepy campingowej. Udajcie się na własną rękę do prastarych osad na wybrzeżu, aby zwiedzić historyczne latarnie morskie lub zabawcie się w podróżników przeczesujących nieznaną gęstwinę na pokładzie kajaków. Delektujcie się babim latem podczas jesiennych wędrówek, które gwarantują moc niezapomnianych wrażeń i atrakcji.


Bonjour Quebek – Poznajcie północnoamerykańską stolicę Savoir vivre, obiekt europejskiego dziedzictwa kulturowego UNESCO w postaci obwarowań miejskich w starej części miasta, niezapomniany smak potraw w klimatycznych lokalach na Rue du Petit-Champlain oraz spacer krętymi uliczkami w porcie- to właśnie Quebek, miasto, któremu nie można się oprzeć.

Szczegółowe informacje

Stolica: Ottawa
Ludność: 33 487 208
Waluta: 1 Dolar Kanadyjski=100 centów (CAD, $)
Kod iso: CA
Powierzchnia: 9 984 670 km²
Powierzchnia lądu: 9 093 507 km²
Powierzchnia wody: 891 163 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Quebec

  • af
  • ac
  • co
  • ua
  • ts
  • c6
  • dl
  • 3h
  • pd
  • ws

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Kanady

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE