Mombasa

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Mombasa (Kenia)

Sawanny, sport i słoneczne plaże


„Jambo“ – Witamy w Kenii, Ogrodzie Eden na równiku, na wschodzie Afryki, gdzie arabska historia miesza się z fascynującą kulturą afrykańską. Ta perła Oceanu Indyjskiego ma turystom naprawdę wiele do zaoferowania. Zapierające dech w piersiach, cudowne krajobrazy górskie, bezkresne stepy i sawanny, rozległe plaże i długie rafy koralowe, dzikie zwierzęta oraz pokryte śniegiem szczyty górskie – to właśnie magia Kenii. Ten niezwykły kraj graniczy na południu z Tanzanią, na zachodzie i północnym zachodzie z Ugandą i Sudanem, na północy z Etiopią, a na północnym wschodzie z Somalią. Klimatycznie kraj ten dzieli się na tereny wyżynne z wznoszącym się na 5199 m. n.p.m. szczytem Batian w masywie górskim Mount-Kenya, gdzie noce są zimniejsze oraz na obszar wybrzeża, gdzie temperatury wahają się między 22-32°C.


Swój niepowtarzalny urok Kenia zawdzięcza licznym parkom narodowym oraz dzikim rezerwatom, w których można podziwiać pasjonujący świat zwierząt i roślin. Antylopy gnu, słonie, zebry, hipopotamy nilowe, drapieżne koty zamieszkują m.in. tereny Masai Mara, Amboseli, Parku Narodowego Tsavo, Parku Narodowego Nakuru, Parku Narodowego Aberdare oraz Parku Samburu. Poznajcie prawdziwe oblicze przyrody i poczujcie klimat buszu podczas emocjonującego safari, gdzie wieczorem w obozach przy blasku ogniska rozmawia się o wszystkich emocjach minionego dnia. Również na wybrzeżu czeka na Was cząstka raju w postaci śnieżno białych, usłanych palmami plaż koralowych, na których roi się od ekskluzywnych hoteli. W Kenii urzeknie Was także mieszanka dzikości buszu i spokoju niewzburzonego morza na plażach, a tutejsi mieszkańcy ujmą Was gościnnością. Kenia to idealne miejsca na wypoczynek ciała i ducha!

 

MOMBASA
Drugie pod względem wielkości miasto kraju, liczące ok. 800 000 mieszkańców Mombasa to najważniejsze portowe miasto wschodniej Afryki, które leży na wyspie Mombasa na Oceanie Indyjskim. Założone w XI wieku przez Arabów Mombasa w okresie między XVIII i XIX wiekiem przechodziło kolejno w panowanie Portugalczyków i Arabów, rozwijając się w centrum handlu niewolnikami oraz kością słoniową.


Dzisiaj Mombasa to centrum gospodarcze całego kraju z silnymi wpływami gospodarczymi Chin. To także tygiel różnych narodowości oraz religi, których wyznawcy żyją ze sobą w pokoju. Podczas pobytu tutaj koniecznie trzeba zobaczyć starówkę miejską, w której wąskich uliczkach na każdym kroku można spotkać indyjskich handlarzy (oferujących w korzystnych cenach złotą biżuterię). Ważne punkty na mapie turystycznej Mombasy to ponadto tętniąca życiem Stara Hala Targowa z nieliczonymi stoiskami z owocami, warzywami oraz przyprawami, Muzem Jezusa oraz niewątpliwa wizytówka miasta Tusks, czyli łuk tryumfalny wybudowany z olbrzymich kłów. Relaks można odnaleźć w Haller Park.

 

PLAŻE NA POŁUDNIE OD MAMBASY

Szerokie plaże na południu zdają się nie mieć końca, a rosnące na nich palmy dają ukojenie w upalne dni. Popularne są obszary kurortu Diani Beach, Tiwi Beach i nieco spokojniejszego Galu Beach. To idealne miejsce dla wszystkich fanów kąpieli morskich i słonecznych, a także doskonała baza do uprawiania sportów wodnych takich jak nurkowanie, surfing oraz połowów rybackich. Ciągła zmiana rytmu przypływów i odpływów sprawia, że ciągle można podziwiać tu piękne widoki, a bogactwo podwodnego świata ze świecącymi rybami i olbrzymimi muszlami zadowoli nawet zadziwi nawet najbardziej doświadczonych nurków. Długie spacery po plaży oraz rafa łatwo osiągalna podczas odpływów rafa koralowa to atrakcje, które ani na chwilę nie pozwolą Wam się tu nudzić. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą butów do kąpieli i kapelusza przeciwsłonecznego! Poza zadbanymi kompleksami handlowymi i kurortami można znaleźć tu wiele sklepów oraz centra rozrywki.

 

PLAŻE NA PÓŁNOC OD MOMBASY

Północne wybrzeże oferuje idealne warunki na relaks i odpoczynek na plaży. Możliwość uprawiania sportów (np. golf, surfing, wędkarstwo morskie, nurkowanie, snoorkeling), atrakcyjne obiekty hotelowe oraz szerokie, piaszczyste plaże to atuty wakacyjnych regionów Nyali Beach, Bamburi Beach, Shanzu Beach i Malindi Beach. Spacery po rafach, wizyty w restauracjach oraz kupowanie pamiątek to tylko niektóre z atrakcji, które pozwolą Wam urozmaicić plażowy urlop. Niewątpliwym walorem dla wszystkich szukających mocniejszych wrażeń jest bezpośrednie sąsiedztwo Mombasy.

 

Rozpocznijcie przygodę, której na imię Kenia! Połączcie relaksacyjny urlop na rajskich plażach z żyłką emocji, jaką da Wam poznawanie dzikiego królestwa zwierząt. Hakuna Matata (bez problemu) i Habari Safari (udana podróż).

Lotniska w Mombasie:

Szczegółowe informacje

Stolica: Nairobi
Ludność: 37 953 840
Waluta: Szyling Kenijski (KES)
Kod iso: KE
Powierzchnia: 580 367 km²
Powierzchnia lądu: 569 140 km²
Powierzchnia wody: 11 227 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Mombasy

 • de
 • ek
 • kl
 • af
 • ba
 • kq
 • ms
 • et
 • qm
 • um
 • tm
 • mk
 • sn

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Kenii

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE