Holguin

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Holguin (Kuba)

Cygara i rytm rumby

HOLGUIN I PLAŻE PÓŁNOCNO - WSCHODNIEGO WYBRZEŻA

Prowincja Holguin bywa nazywana zieloną duszą Kuby, ponieważ po dziś dzień przyroda zachowała tu swój dziewiczy charakter. Delikatny pagórkowaty krajobraz z bogatą roślinnością charakterystyczną dla wegetacji roślin w klimacie subtropikalnym, przerywają gdzieniegdzie wysokie palmy królewskie oraz pola trzciny cukrowej rozciągające się w pobliżu małych wsi. Inną atrakcją prowincji jest malownicza zatoka Playa Esmeralda z niewielką, bo długą na 1 km, ale za to urzekającą piaszczysto-skalistą plażą. Zatoka Playa Esmeraleda wabi rzeszę turystów także rafą koralową, gdzie nurkując można podziwiać piękno podwodnego świata. W oceanarium Bahia de Naranjo będziecie mogli popływać z delfinami oraz podziwiać show w wykonaniu lwów morskich. W Holguin znajdziecie doskonałe kurorty 4- i 5-gwiazdkowe, które leża w odległości 72 km od lotniska. Wspaniałą, śnieżnobiałą plażę Playa Pesquero znajdziecie również po stronie atlantyckiej. Jej głównymi zaletami są rozległa przestrzeń (30 km szerokości i 2 km długości) oraz bezpieczeństwo (plaża delikatnie opada do morza).
Także w tej części wybrzeża czekają na Was zadbane kurorty klasy średniej, które od lotniska Holguin dzieli 67 km (1h i 15 min jazdy).


Na wysadzanej palmami kokosowymi plażach Playa Guardalavaca możliwe jest uprawianie wielu sportów wodnych, w tym nurkowania, a małe, kolonialne centrum miasta Guardalavacas jest miejscem idealnym na spacery. Mnóstwo tu restauracji, sklepów z pamiątkami, barów, klubów nocnych.


HOTELE W HOLGUIN

Baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana. Możliwe są tanie noclegi w obiektach klasy turystycznej, noclegi w ośrodkach wypoczynkowych, a także w hotelach wyżej klasy (np. 4*). Czas dojazdu do lotniska to około 1 godzina.

W urokliwej wschodniej Kubie znajduje się przepiękna plaża Playa Yuraguanal.


DOBRZE WIEDZIEĆ

Stolica Kuby: Havana
Język Kuby: hiszpański, angielski
Waluta Kuby: Peso Kubańskie
Różnica czasu na Kubie: GMT minus 6 godzin


Warto połączyć przyjemność morskich kąpieli z wrażeniami, jakie daje podróż objazdowa. Odkryjcie rewolucyjną historię Che Guevary. Poznajcie piękno Zatoki Świń oraz podziwiajcie przyrodę w jej najczystszej formie na odcinku od Cienaga de Zapata aż po góry Sierra Escambray. Wybierzcie się w monumentalne góry Sierra Maestra, gdzie mieściła się niegdyś główna kwatera Fidela Castro lub podążajcie śladami Hemingwaya do osady rybackiej Cojimar, która była tłem dla wydarzeń opisanych w jego słynnej powieści „Stary człowiek i morze”. Udając się szlakiem tytoniowym do Pinar del Rio na swojej drodze napotkacie malownicze osady jak Vinales oraz historyczne miasta jak chociażby: Santa Clara, gdzie znajduje się pomnik Che Guevary. W Sancti Spiritus Waszą uwagę przykują młyny trzciny cukrowej, a w kościele Nuestra Senora Asunción w idyllicznym miasteczku Baracoa na własne oczy będziecie mogli zobaczyć krzyż Kolumba.

Lotniska w Holguin:

Szczegółowe informacje

Stolica: Havana
Ludność: 11 451 652
Waluta: peso kubańskie (CUP)
Kod iso: CU
Powierzchnia: 110 860 km²
Powierzchnia lądu: 109 820 km²
Powierzchnia wody: 1 040 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Holguin

  • de
  • af
  • ib
  • aa
  • ac
  • lt
  • mp
  • cu

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Kubę

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE