Laos

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Laos

Fascynacja Mekong

Wyjątkowy czar i fascynacja nieznanym- taka atmosfera otacza dawny Laos. Po latach politycznej izolacji ten najbardziej niedostępny dla turystów kraj Indochin otworzył się na zwiedzających z zagranicy dopiero w 1980 roku. Mimo że w Laosie brak rozwiniętej infrastruktury turystyczne, zachwyca przez różnorodność i gościnność miejscowych. Fantastyczne krajobrazy, lasy deszczowe i łańcuchy górskie oraz mistyczna rzeka Mekong zauroczą każdego turystę. Kulturalne serce Laosu bije w górach, w miejscu zbiegu rzek Mekong i Khan, w Luang Prabang. W tym starym mieście królewskim z malowniczą zabudową kolonialną, przytulnymi zaułkami starego miasta, małymi świątyniami i kafejkami czuje się francuską atmosferę i ujmującą uprzejmość. Z tych właśnie powodów Luang Prabang zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Stolica Laosu, Vientiane, ma raczej wiejski charakter, mimo 350 000 mieszkańców i kolonialnej przeszłości, której ślady widoczne są i dzisiaj. Tu znajduje się królewski stup Pha That Luang, symbol kraju z XVI wieku, który przedstawia zjednoczenie buddyzmu i laoizmu. Nad malowniczym Mekongiem rozpościera się Most Przyjaźni Thai-Lao (1774 m. długości), który łączy Laos z Tajlandią.


Szczególnie interesująca jest prowincja Champasak w południowym Laosie, gdzie znajduje się Bolaven-Platea- budzący grozę płaskowyż z niesamowitymi wodospadami, których wody spadają z wysokości 120 metrów jak też khmerska świątynia Wat Phou niedaleko miasta Pakse. Wszędzie czuje się spokój i opanowanie, na każdym kroku spotkać można buddyjskie świątynie, jaskinie krasowe, rzemieślnicze wioski (jedwab, ceramika, snycerka) i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Lotniska w Vientiane:

Szczegółowe informacje

Stolica: Vientiane
Ludność: 6 834 345
Waluta: Kip (LAK)
Kod iso: LA
Powierzchnia: 236 800 km²
Powierzchnia lądu: 230 800 km²
Powierzchnia wody: 6 000 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Laosu

  • vn
  • tg
  • pg
  • mh
  • mu
  • cz
  • qv

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Laosu

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE