Martynika

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Martynika

Rajskie życie na Martynice

„Île aux fleurs“ Wyspa kwiatów, Martynika, to jedno z najpopularniejszych miejsc na Karaibach, pełne tropikalnych krajobrazów, piękna i egzotyki oraz korzyści płynących z francuskiego życia i europejskich udogodnień. Ta owiana patosem i zarazem przyjazna wyspa jest miejscem tak urozmaiconym, że urlopowicze szukający jedynie kąpieli morskich od ogromu atrakcji doznają tu zawrotu głowy. Przepiękny krajobraz wulkaniczny góry Mont Pelee, która wznosi się nad tropikalną dżunglą na północy wyspy, tętniąca życiem, elegancka stolica Fort-de France, żywa atmosfera portu Pointe-du-Bout, czy też relikty przeszłości jak np. skalista wysepka Rocher du Diamant i muzeum w St. Pierre, dawnej stolicy, która w wyniku wybuchu wulkanu w 1902 roku uległa niemal całkowitemu zniszczeniu – to tylko nieliczne z tutejszych atrakcji. Południe wyspy to region najlepiej rozwinięty turystycznie. Wspaniałe plaże oferujące każdy rodzaj sportów wodnych, egzotyczna kuchnia kreolska i romantyczne zachody słońca - serce każdego urlopowicza zabije tu szybciej! Martynika to magiczne miejsce, gdzie przyjeżdżając jako obcy szybko staniecie się przyjaciółmi.


Podczas jazdy wypożyczonym samochodem na Trace du Nord będzie towarzyszył Wam zapach goździków, cynamonu, wanilii i muszkatu, a w trakcie nocnych spacerów ogarną Was gorące rytmy rdzennej muzyki (jak Zouk, Beguine, Mazurka). Na południowym krańcu wyspy będziecie mogli z kolei podziwiać wznoszący się na wysokość 176 m n.p.m. szczyt wulkanu Rocher du Diamant. Jednym z najciekawszych punktów wyspy jest także Biblioteka Schoelchra w Fort-de-France (zaprojektowana jako pawilon karaibski z okazji Światowej Wystawy w Paryżu w 1889 roku, a następnie rozebrana i przetransportowana statkiem na Martynikę). W tej części wyspy warto ponadto zobaczyć Katedrę Saint Louis, Ratusz będący wizytówką architektury kolonialnej oraz Gran Marche, główny rynek warzyw, gdzie przekupki ubrane w tradycyjne stroje (madras) zachęcają turystów do kupna swoich towarów. Na Martynice coś dla siebie znajdą również wszyscy fani muzealnych wojaży. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Muzeum Wulkanów Franka Perreta, a dla spragnionych sporej dawki sztuki i kultury otworem stoją także Muzeum Paula Gaguina i Teatr La Comedie (z roku 1786) w St. Pierre. U stóp wulkanu Montagne Pelee Waszym oczom ukażą się pola trzciny cukrowej (tak jak np. Leyritz w Basse-Pointe) oraz gorzelnie rumu Habitation Clément i Habitation Depaz. Moc wrażeń dostarczy Wam także podróż do dawnej przystani niewolników Habitation Latouche, gdzie dzisiaj można podziwiać mnóstwo gatunków motyli oraz do Muzeum Bananów w Habitation Limbe.


HOTELE NA MARTYNICE

Martinika oferuje szeroką gamę zakwaterowania na potrzeby niemal każdego klienta, który ma do dyspozycji urocze hotele, wille i apartamenty. Wśród niemieckich turystów przebywających na Karaibach największą popularnością cieszą się: 4-gwiazdkowy hotel Le Bakoua, zadbane kompleksy turystyczne Pierre & Vacances Sainte-Luce, komfortowy hotel Carayou Hotel & Spa, urządzony w stylu kreolskim kurort Karibéa Amyris i 3-gwiazdkowy hotel Anse Caritan. Jak w bajce poczujecie się także w eleganckim hotelu Le Cap Est Lagoon Resort & Spa na wschodnim wybrzeżu niedaleko miasteczka Francois Popularny jest też 11 dniowy rejs do  St. Lucia, Bequia, Mayreau, Tobago Keys, Mustique i St. Vincent, oferowany z pełnym wyżywieniem i dostępem do sprzętu do nurkowania.

 

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE MARTYNIKI:

Plage du Diamant, Grand Anse des Salines, Anse Couleuvre, Anse Noir, Anse Traband, Anse Blanche, Fond Blancs, Anse Dufour.

 

ATRAKCJE NA MARTYNICE

Podróż na północ wyspy do lasów tropikalnych, wulkan Mont Pelée, wodospady (Saint du Gendarme, Fond Saint Denis, Pitons du Carbet), plantacje bananów i ananasów w Morne-Rouge i Ajoupa-Bouillon i magiczne Jardin Botanique.
Na południu wyspy: Trois-Ilets Pagerie-Museum (miejsce narodzin cesarzowej Józefiny), Rynek, Muzeum Trzcinowe w Rivière-Pilote, gorzelnia rumu La Mauny, idylliczne wioski rybackie i miasta portowe.
Aktywne sporty: quady, jazda konno, jazda na rowerze górskim, spływ kajakowy, canyoning oraz nurkowanie przy dzikich wodospadach i tenis.

 

DOBRZE WIEDZIEĆ

Stolica Martyniki: Fort-de-France
Język Martyniki: francuski, kreolski, angielski
Waluta Martyniki: Euro
Różnica czasu na Martynice: GMT – 5 godzin, w lecie GMT – 6 godzin
Elektryczność: 220 Volt
Martynika należy do Unii Europejskiej.

Lotniska w Fort de France:

Szczegółowe informacje

Stolica: Fort-de-France
Ludność: 399 000
Waluta: 1 Euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: MQ
Powierzchnia: 1 128 km²
Powierzchnia lądu: 1 128 km²
Powierzchnia wody: km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty na Martynikę

  • af
  • tx
  • 3s
  • aa
  • 9v

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do na?

Bilety lotnicze do na Martynikę

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE