Mexico City

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Mexico City (Meksyk)

Meksyk – niesamowite spotkanie

Klimat tego położonego w Dolinie Meksyku miasta jest po prostu niesamowity. Meksyk to morze budynków, które czasem irytuje i wstrząsa, nie tracąc jednak nigdy swojego niepowtarzalnego uroku. W tej wielkiej metropolii żyje 20 milionów mieszkańców, co czyni Meksyk jednym z największych miast świata. Podczas wieczornego lądowania na międzynarodowym lotnisku poczujecie się jakbyście tonęli w morzu świateł, które rozbłyska nad miastem.


Historia Meksyku odcisnęła piętno na dzisiejszym wyglądzie miasta. Rozwój miasta to wynik bezpośredniego wpływu autochtonicznych ludów indiańskich, późniejszego panowania Hiszpanów oraz bezpośredniego sąsiedztwa potęgi gospodarczej – USA. Mexico City to miasto pełne kontrastów, gdzie bogactwo charakterystyczne dla zachodu miesza się z biedą trzeciego świata, a nowoczesność zderza się z tradycją. Meksyk Miasto to prawdziwy tygiel kulturowy i zarazem główne centrum handlowe i gospodarcze kraju. Nieocenione jest także jego znaczenie kulturowe, o czym świadczą liczne uczelnie wyższe (uniwersytety i szkoły techniczne), teatry (ponad 70), muzea (ponad 135!) i niezliczone zabytki architektury. Nieodzownym punktem każdej wycieczki do Meksyku jest również odwiedzenie takich miejsc jak: historyczne centrum miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, ogrody wodne dzielnicy Xochimilco oraz kampus Narodowego Uniwersytetu Meksykańskiego.


Nazywane Miastem pałaców Mexico City jest stolicą Stanów Zjednoczonych Meksyku. Przyjeżdżając tu zachwyci Was koloryt targowisk oraz zapach potraw przyrządzanych w garkuchniach. Mexico City zaraża radością z życia i jest idealnym miejscem zarówno na aktywny urlop, pełną wrażeń podróż objazdową busem lub wynajętym samochodem, jak i na krótki weekendowy wypad.


Wyjątkowo szybki wzrost liczby ludności Meksyku to konsekwencja dużej imigracji oraz wysokiego przyrostu naturalnego. Co niepokojące wspomnianym tendencjom towarzyszy smog, zanieczyszczenie środowiska oraz rosnąca przestępczość. Meksykanie swoją stolicę nazywają także Mexico-D.F. lub El De Effe, Destricto Federal (Dystrykt Federalny). Z trzech stron ten labirynt miejski otaczają bliźniacze wulkany Popocatépetl, Iztaccihuatl i Sierra Nevada. Meksyk skrywa największą katedrę kontynentu południowoamerykańskiego Catedral Metropolitana de la Asuncion de la Ciudad de Mexico. Do największych architektonicznych atrakcji miasta należą ponadto Pałac Prezydencki i Zócalo (Plac Konstytucji), gdzie sprzedawcy kurczaków, pamiątek i losów zachęcają turystów do zakupu, a Indianie oferują ręcznie wykonane kadzidła. Każdego wieczoru grupy muzykujących mariachi czekają na Was na placu Plaza Garibaldi. Prawdziwym obowiązkiem dla wszystkich fanów sztuki będzie odwiedzenie Pałacu Narodowego, gdzie znajdują się dzieła znanego meksykańskiego malarza Diego Rivery oraz imponujące malowidła ścienne (Murales). Przejdźcie się główną arterią miejską, ulicą Paseo de la Reforma, a następnie odwiedźcie neoklasycystyczny zamek Chapultepec i przespacerujcie się po noszącym tą samą nazwę (także Chapultec) największym parku świata. Na przedmieściach miasta w dzielnicy Coyoacan dużą popularnością wśród turystów cieszy się muzeum sztuki imienia Fridy Kahlo, które ze względu na niebieski kolor budynku bywa nazywane także niebieskim domem. Powiew grozy poczujecie z kolei udając się do Willi Trockiego, gdzie ten polityczny sprzymierzeniec Lenina w 1940 roku został zamordowany ciosem czekanem na rozkaz Stalina.


Uwagę turystów przykuwa także monumentalny neogotycki budynek poczty Palacio Postal, wieżowiec Torre Latinoamericana (najwyższy budynek miasta w latach 60-tych – wysokość 182 metry), wieżowiec Torre Mayor (wznoszący się na 228 metrów najwyższy budynek Ameryki Łacińskiej), Casa Barragan (atelier architekta Luisa Barragana) w Tacubayal, czy też Bazylika Maryi Dziewicy z Guadalupe na górze Tepeyac w północnej dzielnicy Villa de Guadalupe. W muzeum Nacional de Arte urzekną Was eksponaty sztuki meksykańskiej z okresu od wieku XVI aż po lata 50-te wieku XX. Relikty sztuki prekolumbijskiej są z kolei główną ekspozycją Narodowego Muzeum Antropologii, a nowoczesne meksykańskie malarstwo jest tematem przewodnim w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MAM). Ponad 300 dzieł malarza Rufino Tamayo oraz prace takich artystów jak Dali, Miro, Magritte i Picasso czekają na Was w Muzeum Rufino Tamayo. Nieopisaną atrakcją są także pływające ogrody we wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO parku Xochimilco, a także urządzony w stylu art deco, najbardziej znany teatr miasta Palacio de Bellas Artes.


Udając się 50 km na wschód od Mexico City dotrzecie do Teotihuacán, ruin miasta Azteków, gdzie zachowały się potężne piramidy. Z 75 świątyniami i ponad 600 warsztatami była to niegdyś największa prekolumbijska osada w całej Ameryce. Teotihuacán zajmuje powierzchnię 23 km2, a jego klimat tworzą piramidy: Piramide del Sol (Piramida Słońca), Mondpyramide (Piramida Księżyca) oraz ulica Calzada de los Muertos (Ulica Zmarłych).


Jedną z najczęściej odwiedzanych dzielnic miasta jest Zona Rosa. To właśnie tutaj większość turystów spędza czas spacerując po księgarniach, galeriach i oddając się szaleństwo w licznych klubach jak np. Hybrido, Lipstick, Liverpool i Boy Bar. Na leżących przy plaży uliczkach będziecie mogli skosztować tortilli i tacos we wszystkich możliwych kombinacjach. Fani piłki nożnej mogą natomiast odwiedzić miejscowy stadion Estadio Azteka – a to wszystko przy akompaniamencie okrzyków ,,Arriba Arriba” w wykonaniu wąsatych mężczyzn.

 

HOTELE W MEKSYKU

Oferta noclegowa w tej milionowej metropolii jest niezwykle bogata. Do dyspozycji turystów stoją luksusowe hotele (jak np. Sheraton Centro Historico, Four Seasons, Presidente InterContinental Mexico City, W Hotel Mexico City, Melia Mexico Reforma), eleganckie ośrodki klasy comfort znanych sieci hotelowych (np. Marriott, Sol Melia, Starwood, Wyndham, Hilton), zadbane hotele 4-gwiazdkowe i hotele klasy średniej (np. Golden Tulip, Choice, Best Western, Accor), tanie toele klasy turystycznej oraz nowoczesne hotele lotniskowe.


Żeby lepiej poznać Meksyk i jego okolicę poleca się skorzystanie z opcji podróży objazdowej busem. Indywidualiści mogą ponadto skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu i na własną rękę podróżować po Meksyku. Kolonialne oblicze Meksyku ukaże się Wam na trasie od Mexico City w kierunku miast Queretaro, San Miguel de AllendeGuanajuato, Léon de los Almada aż po Guadalajara, gdzie w szpitalu Hospicio Cabanas znajdują się freski autorstwa Orozco. Prawdziwym powrotem do przeszłości majów i Azteków będzie podróż do miast Taxco, Puebla, Oaxaca, Tehuantepec, San Christobal de las Casa, Palenque, Chicanna, Chetumal, Tulum i Cancun. Na południe od tego ostatniego miasta rozciągają się wspaniałe plaże Wybrzeża Riviera Maya, które pozwolą Wam odpocząć od zgiełku miasta, zażywając kąpieli morskich.

 

Bez względu na to, czy interesujecie się archeologią, szukacie odpoczynku na łonie natury, chcecie podziwiać bogactwo kulturowe, czy też po prostu interesuje Was zwykły urlop kąpielowy - Meksyk pozwoli spełnić Wasz wszystkie pragnienia! Zacznijcie odkrywać to piękne miejsce od wspaniałej metropolii, Mexico City.

Szczegółowe informacje

Stolica: Meksyk
Ludność: 111 211 789
Waluta: peso (MXN)
Kod iso: MX
Powierzchnia: 1 964 375 km²
Powierzchnia lądu: 1 943 945 km²
Powierzchnia wody: 20 430 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Mexico City

 • vw
 • jr
 • am
 • mx
 • af
 • ib
 • lh
 • kl
 • aa
 • ba
 • co
 • dl
 • ua
 • us
 • 6a
 • av
 • cu
 • ta
 • cm
 • ac
 • as
 • 5d
 • vw

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Meksyku

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE