Lipsk

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Lipsk (Niemcy)

Kulturalne miasto z atmosferą, mały Paryż pośrodku Saksonii

Krótki wypoczynek, wyjazd na weekend czy podróż służbowa- miasto targów Lipsk ma wystarczająco dużo do zaoferowania, by móc zabłysnąć. Historyczne centrum miasta, otoczone okręgiem zielonych promenad tworzy bijące serce tego wydzielonego (specjalna ranga administracyjna) miasta z ponad 500 000 mieszkańcami w północno- zachodniej części niemieckiego Kraju Związkowego Saksonia.


W miejscu przecięcia Białej Elstery i rzeki Pleisse, w centrum Niziny Lipskiej położone jest to znane z handlu, przemysłu i targów miasto. Poprzez poniedziałkowe modlitwy w kościele św. Mikołaja i poniedziałkową demonstrację w 1989 roku Lipsk dał decydujący impuls dla przełomu przez pokojową rewolucję i ponownego zjednoczenie Niemiec.


Przepiękny renesansowy gmach starego ratusza, kościół św. Mikołaja, Sukiennice przy placu Augusta, kościół Tomasza, pomnik Bitwy Narodów i tradycyjna restauracja Auerbachkeller, to wszystko miejsca warte obejrzenia podczas wycieczki do wschodnich, nowych landów Niemiec. Poza tym Lipsk posiada bogatą muzyczną historię, którą rozpoczynają przede wszystkim Jan Sebastian Bach i Feliks Mendelssohn-Bartholdy, natomiast dzisiaj mieszczą się tutaj Orkiestra Sukiennic, opera, chór Thomanenchor, archiwum Bacha i muzeum instrumentów muzycznych.


W sercu starego miasta, gdzie już król Saksonii August Mocny popijał swoją mokkę, znajdują się najstarsze kawiarnie Niemiec. „Pod arabskim drzewem kawowym”, jest właściwym miejscem podczas Państwa wycieczki, aby zrobić przerwę  na kawę, w otoczeniu przedmiotów takich jak młynki do kawy, miśnieńska porcelana i przyrządy do parzenia kawy. W Starym Ratuszu, który został zbudowany w latach 1556/57, znajduje się Muzeum Historii Miasta z ponad 500 000 eksponatami- jedno z największych muzeów tego rodzaju. Chronionym zabytkiem przypominającym czasy założenia miasta jest dzielnica leśnej drogi, zapewne jedyna w swoim rodzaju w Niemczech. Pośrodku śródmiejskiego serca Lipska znajduje się oryginalna promenada Drallewatsch z niezliczonymi knajpami i barami. Rytm serca miłośników zakupów przyspieszy z pewnością w pasażu Mädler i w ponad 140 sklepach promenady dworcowej. Mały Paryż, jak już Goethe określił to miasto, błyszczy dzięki budynkom pamiętającym czasy jego powstawania, kulturalnemu programowi najwyższej jakości i licznym kabaretom i przedstawieniom. Świąteczny jarmark w Lipsku, tradycyjne koncerty w Sukiennicach w Nowy Rok, festyn Bacha i Mendelssohna i Giełda Książek są ważnymi wydarzeniami w lipskim kalendarzu.


Poczujcie Państwo podczas swojej podróży na każdym kroku tradycję i postęp, rozkoszujcie się pulsującym życiem i niespotykaną aurą w Lipsku. Nie pożałujecie.

Szczegółowe informacje

Stolica: Berlin
Ludność: 82 329 758
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: DE
Powierzchnia: 357 022 km²
Powierzchnia lądu: 348 672 km²
Powierzchnia wody: 8.350 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Lipska

 • lh
 • ab
 • af
 • 4u
 • os
 • de
 • x3
 • xq
 • ui
 • zy
 • km

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Niemiec

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE