Norymberga

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Norymberga (Niemcy)

Zacofana? Wręcz przeciwnie!


Odwiedzający Norymbergę mogą być  pod wieloma względami zaskoczeni. Z liczbą mieszkańców wynoszącą pół miliona Norymberga jest nowoczesnym, dużym miastem, w którym jednocześnie można dostrzec i przeżyć jej historię. Wycieczka do Norymbergii to prawdziwe Rendez vous z historią: architektura, muzea, średniowieczne arcydzieła sztuki, dający się odczuć klimat naukowy, wynalazczość i tradycja utrzymują pamięć o przeszłości. Miasto jest położone w połowie drogi z Frankfurtu do Monachium, na południu Niemiec, w centrum Europy, wygodnie i łatwo tu dotrzeć.


Pierniki i pieczone kiełbaski, Christkindles-Markt i Albrecht Dürer, Fachwerkhäuser (Domy Cechowe) i partyjne zjazdy przychodzą na myśl, gdy myśli się o Norymbergii. Frankońska metropolia ma jednak do zaoferowania wiele więcej. Wysoko nad miastem góruje wizytówka Norymbergii- Kaiserburg, jeden z najważniejszych pałaców cesarskich średniowiecza. Stare Miasto otoczone długim na 5 kilometrów murem to historyczne Domy Cechowe i kamienice obywateli wokół Rynku, wieże i obronne flanki murów, bazyliki i fontanny. Mimo blisko 90- procentowego zniszczenia podczas II wojny światowej, wszędzie można dostrzec oznaki dobrobytu starego miasta handlowego. Nazwiska takie jak Veit Stoß (Wit Stwosz), Adam Kraft, Hans Sachs, Peter Henlein, Albrecht Dürer czy Martin Behaim przypominają o poziomie sztuki i ducha, a także wynalazczości, jakim odznaczała się Norymberga.


Grzane wino i świąteczne rękodzieło na słynnym na całym świecie targu świątecznym Christkindlesmark podczas adwentu, frankijskie specjalności jak wino, piwo, Schäufele i Nackerte (miejscowe potrawy z wieprzowiny) w tradycyjnych lokalach. Świadectwa niemieckiej kultury i historii w Germanisches Nationalmuseum (niemieckie muzeum narodowe), parowozy w Eisenbahnmuseum (muzeum kolei żelaznej), lalki i blaszane samochodziki w Spielzeugmuseum (muzeum zabawek). Rozweselająca wizyta w delfinarium w zoo, bliskość natury rozlewisk rzeki Pegnitz, ubogacający Teatr Miejski Norymbergii, napominające centrum dokumentacyjne na obszarze dawnych zjazdów krajowych partii. Regionalne specjalności w czerwono-białych stoiskach cotygodniowych targów, przyjemność zakupów wokół kościoła Lorenzkirche przy al. Breite Gasse i przy ul. Karolinenstrasse, szlifierze szkła i kaletnicy w Dworze Rzemieślników. Niedaleko stąd leży Szwajcaria Frankońska z romantycznymi dolinami rzecznymi, iglicowymi formacjami skalnymi, idealny i korzystny cenowo teren wędrówek bogaty w browary. Norymbergę trzeba po prostu zobaczyć- Kaa Deema!


Czy to tradycyjne święta i targi (Nurnberger Altstadfest- Święto Starego Miasta Norymbergii, Bardentreffen- Zjazd Bardów, Trempelmarkt - największy w Niemczech pchli targ), kulturalne wydarzenia jak Blaue Nacht (Niebieska Noc) czy Klassik Open Air, wydarzenia sportowe jak runda mistrzostw Niemiec w wyścigach samochodowych DTM na torze Norisring czy wyścig kolarski dookoła Starego Miasta, piłka nożna Bundesligi zespołu 1.FC Norymberga na stadionie easy-Credit-Stadion (kiedyś Franken-Stadion)- bogata i różnorodna oferta dla turystów odwiedzających Norymbergę. Ponad 13 tysięcy łóżek hotelowych do wyboru, w prestiżowym sektorze Le Méridien Grand Hotel i Sheraton Hotel Carlton (oba w kategorii pięciogwiazdkowej).


Po wycieczce zapoznawczej przez miasto (Dom Albrechta Durera, karuzela Ehekarussell, fontanna Gänsemännchenbrunnen, kładka Henkersteg, hala Mauthalle, budynek Unschlitthaus, bdynek Weinstadel, Dwór Rzemieślników Handwerkerhof, fontanna Tugendbrunnen, budynek Nassauerhaus i zamek Kaiserburg) można rozkoszować się solidną, frankońską kuchnią. Wszystko to czyni z Norymbergii opłacalny i atrakcyjny cel wycieczki, by zwiedzić to miasto.

Szczegółowe informacje

Stolica: Berlin
Ludność: 82 329 758
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: DE
Powierzchnia: 357 022 km²
Powierzchnia lądu: 348 672 km²
Powierzchnia wody: 8.350 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Norymbergi

 • lh
 • sk
 • ab
 • af
 • tu
 • kl
 • ol
 • de
 • lx
 • os
 • xq
 • h2

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Niemiec

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE