Asuncion

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Asuncion (Paragwaj)

Ogród świata

Odkryjcie Państwo raj na ziemi, śródlądowe państwo Paragwaj, na północy i zachodzie graniczące z Boliwią, na południu i zachodzie z Argentyną, a na wschodzie z Brazylią. Paragwaj oznacza w języku rdzennych mieszkańców Guarani wodę płynącą do wody. Tak jak Boliwia, Paragwaj nie posiada bezpośredniego dostępu do morza. Rzeka Rio Paraguay dzieli kraj wzdłuż linii północ-południe na nietkniętą naturę Gran Chaco, zielonego piekła i Oriente, wschodnią część z dochodzącymi do 700 metrów wysokości subtropikalnymi wyżynami i terenem górzystym Cordillera de Caaguazu. Zasiedlone przez mennonitów Gran Chaco to teren porośnięty wierzbą, z wieloma Estancias - hodowlami bydła, wschód kraju z kolei to tereny rolnicze, gdzie uprawia się soję, maniok, bawełnę, trzcinę cukrową i zboża.


Atrakcje turystyczne kraju, choć nieliczne, są na najwyższym światowym poziomie: Zapora Itaipu to największa na świecie elektrownia wodna, wodospady Iguazu przy granicy brazylijskiej i argentyńskiej, samotne miasto na wzgórzach Ciudad del Este, jezuicka misja Trinidad del Paraná, Park Narodowy Ybycui, baza turystyczna San Bernadino nad brzegiem jeziora Ypacarai i mała wioska Yaguarón, gdzie znajduje się wspaniały franciszkański kościół z 1670 roku.


Stolicą kraju jest 500-tysięczne Asuncion, leżące dokładnie na granicy z Argentyną przy ujściu rzeki Rio Pilcomayo do Rio Paraguay. Miasto zostało założone w 1537 roku przez Hiszpanów, pod nazwą Nuestra Senora Santa Maria de la Asuncion (Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny), ciągle są w nim widoczne ślady kolonialnej przeszłości. Plac Plaza de los Héroes z Calle Independencia to bijące serce miasta. Warto też zobaczyć Palacio de Gobierno (Pałac rządowy), Panteón de los Héroes, Oratorio de la Virgen de la Asuncion, najstarszy dworzec kolejowy w Ameryce Południowej- Estación Central del Ferrocarril, kościół franciszkański Cathedral Metropolitana, Casa de la Independencia, centrum kultury Manzana de la Rivera i Ogród Botaniczny z trzema muzeami. Asuncion to też miasto, gdzie można bez obaw o stan portfela oddać się przyjemności zakupów. Wielkie, klimatyzowane centra handlowe i zatłoczony targ Pettirossi-Markt o typowo południowoamerykańskiej atmosferze przyciągają zakupowych turystów z sąsiedniej Brazylii i Argentyny.


Subtropikalny klimat czyni ze świata fauny i flory Paragwaju prawdziwy raj- niezliczone gatunki lilii i orchidei, drzewa takie jak lapacho i quebracho, palmery, banany, ananasy i dziko rosnące owoce cytrusowe tworzą kolorową atmosferę w tym wiecznie zielonym świecie roślinności. Kolibry, tukany, papugi, strusie, pancerniki, mrówkojady, pumy, tapiry, jaguary, kajmany, węże i legwany – można je spotkać, szczególnie w Gran Chaco. Nie bez powodu Paragwaj bywa nazywany Ogrodem Świata.


Jeśli chcecie Państwo poznać i odkryć Amerykę Południową, powinniście wybrać się do przyjaznego dla turystów Paragwaju. Bądźcie jednak uważni- wielu było tak zachwyconych tym krajem, że przeprowadzili się tam na stałe. 

Lotniska w Asuncion:

Szczegółowe informacje

Stolica: Asuncion
Ludność: 6 995 655
Waluta: Guarani (PYG)
Kod iso: PY
Powierzchnia: 406 752 km²
Powierzchnia lądu: 397 302 km²
Powierzchnia wody: 9 450 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Asuncion

 • ib
 • sk
 • af
 • lh
 • ba
 • kl
 • ar
 • pz
 • uc
 • 5l
 • rg
 • a7

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Paragwaju

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE