Alvor

Dowiedz się więcej o celu swojej podróży

Alvor (Portugalia)

Rozległe, piaszczyste plaże oraz bogata oferta rekreacji na świeżym powietrzu

W południowo – zachodnim zakątku Europy rozpościera się unikatowy krajobraz przybrzeżnych skał, idyllicznych plaż skąpanych w słońcu przez niemal 3000 godzin słonecznych w roku. To wybrzeże Atlantyku – Algarve w Portugalii. Podejdźcie na spokojnie do życia, wyciągając z prostych rzeczy to, co najlepsze. Delektujcie się ciszą i poczujcie południowy temperament. Zachwyćcie się dziedzictwem Maurów i oddajcie się chwili refleksji w sielankowych, białych wsiach. Przeżyjcie niezapomniane chwile we dwoje, spacerując w cieniu morskich latarni wskazujących drogę żeglarzom lub podczas romantycznych kolacji ze smażoną rybą i czerwonym winem w rolach głównych. W miesiącach od lutego do lipca Algarve obdarzy Was magią barw budzących się do życia kwiatów. Ucieknijcie od zgiełku turystów i zaczerpnijcie świeżego powietrza w cudownych zatokach, gdzie na drobnoziarnistych plażach przez chwile będziecie królami, budując swoje własne zamki z piasku. Tęsknotą i bólem przepełnią Was dźwięki fado. Kontrastem dla tych pełnych emocji rytmów rodem z portugalskiej ulicy są wypełnione turystami czerwone skały oraz wiecznie zielone pola golfowe. Fascynująca różnorodność na odcinku 150 km- od Cabo de Sao Vincente, aż po hiszpańska Islantillę – to zdecydowanie zbyt wiele atrakcji, jak na kilka dni urlopu. Przyjedźcie tu już dziś i pozwólcie oczarować się magii Wybrzeża Algarve, które już na zawsze zagości w Waszych wspomnieniach i sercach.

 

ALVOR
Alvor to malowniczy, zabytkowy kurort z przyjemnymi restauracjami i barami. Zawiedzeni nie poczują się tu na pewno wszyscy fani sportu, którzy będą mogli tu do woli oddawać się jeździe konnej, grze w tenisa i golfa, a także długim spacerom po Rezerwacie Przyrody Ria de Alvor. Urok Alvor to również otoczona wydmami i deltą rzeki przepiękna plaża Praia do Alvor oraz porywający krajobraz  trzech leżących obok siebie skał - Praia dos Tres Irmãos (3 Braci). Niewątpliwą zaletą tej niewielkiej miejscowości jest oprócz tego bardzo duży wybór ekskluzywnych hoteli.
Alvor od Faro dzieli 75 km.


PRAIA DO VAU
Miejsce to słynie z przestronnych, piaszczystych plaż na zachodzie Praia da Rocha.
Odległość od Faro to 65 km.


PRAIA DA ROCHA
Popularna miejscowość wypoczynkowa położona na wzgórzu, port i centrum życia nocnego, a także 1,5 km piaszczystej plaży.

Lotniska w Faro:

Szczegółowe informacje

Stolica: Lizbona
Ludność: 10 707 924
Waluta: 1 euro=100 centów (EUR, €)
Kod iso: PT
Powierzchnia: 92 090 km²
Powierzchnia lądu: 91 470 km²
Powierzchnia wody: 620 km²

Mapa

map

Linie lotnicze wykonujące loty do Alvor

 • tp
 • lh
 • x3
 • ab
 • u2
 • fr
 • 4u
 • de
 • hv
 • ls
 • sn
 • zb

Zaplanuj całą podróż z CPO

Dzięki Centrum Podróży Online znajdziesz doskonałe dopasowanie ofert rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów

Interesują Cię najtańsze loty do do?

Bilety lotnicze do do Portugalii

Planujesz podróż? Sprawdź najpopularniejsze oferty

POPULARNE POŁĄCZENIA LOTNICZE