Curacao

Curacao na Antylach Holenderskich

Curaçao jest to jedna z pięciu wysp wchodzących w skład Antyli Holenderskich, będących obszarem autonomicznym Królestwa Holandii, leżących na Karaibach, a dokładnie na Wyspach Zawietrznych w archipelagu Małych Antyli. Jej stolicą jest zlokalizowane w południowym wybrzeżu wyspy Willemstad, potocznie nazywane małym Amsterdamem. Curacao jest to wyspa cechująca się suchym, tropikalnym klimatem. Ze względu na swą bajkową, zapierającą dech w piersi faunę i florę często nazywana jest królową archipelagu. Połączenie rajskich plaż z malowniczą, holenderską architekturą wprawi w zachwyt niemalże każdego. Walutą, jaka obowiązuje na Curaçao jest gulden antyli holenderskich, jednak akceptowane są także dolary amerykańskie. 

Ranking najpiękniejszych plaż

Na wyspie Curacao na Antylach Holdenderskich znajduje 38 przepięknych, tropikalnych plaż. Każda z nich cechuje się zapierającymi dech w piersi widokami, białym piaskiem i lazurowymi wybrzeżami. Oto ranking 10 najbardziej wyróżniających się plaż: 

  • Playa Jeremi,
  • Playa Lagun,
  • Playa Daaibooi,
  • Playa Kalki,
  • Kokomo Beach,
  • Playa Porto Marie,
  • Cas Abou Beach,
  • Kleine Knip,
  • Grote Knip,
  • Playa Grandi. 

Willemstad czyli polaczenie Hawany i Amsterdamu 

Willemstad jest stolicą Curacao, a do 10 października 2010 była stolicą Antyli Holenderskich. Ze względu na historyczne stare miasto i port zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Centrum to dwie dzielnice – Punda, która jest siedzibą rządu. Ponadto to właśnie tam usytułowane jest ścisłe centrum handlowe na wyspie. Drugą z dzielnic położonych na starówce jest Otrobanda, która słynie z barwnych dzieł sztuki ulicznej. To właśnie to miejsce z uwagi jego na malowniczą architekturę wielu turystom przypomina Amsterdam. Będąc w tym mieście warto odwiedzić Most pontowy Królowej Emmy, łączący Punda z Otrobandą. Kolejną wartą uwagi dzielnicą jest Pietermaai. Znajdują się w niej zarówno niezwykle ekskluzywne hotele i butiki, jak i popadające w ruinę kolorowe budynki, które zostały wykorzystane przez zamieszkałych tam artystów. Można tam spotkać wiele niecodziennych murali, takich jak popularne „punda wings”. Z tego powodu, niektórzy nazywają to miejsce „dzielnicą kontrastów”. Godnym polecenia miejscem jest także nietypowa kawiarnio-restauracja – Mundo Bizarro. 

Flamingi na curacao

Kolejnym niecodziennym widokiem, który można spotkać na wyspie Curacao są flamingi w swoim naturalnym środowisku. Na północy na otwartym terenie wyspy znajduje się rezerwat, do którego wejści jest bezpłatne. 

Hollywood czy Williwood?

Williwood jest przepięknym miejsce znajdującym się nieopodal Flamingów, w którym  na wzgórzu usytulowiony jest ogromny napis „Williwood” przypominający „Hollywood”. Zatem, jeśli zawsze marzyłeś by odwiedzić najbardziej znany na świecie symbol branży kinowej, Williwood będzie miejscem dla Ciebie! 

Blue Room Cave

 Blue Room Cave jest to podwodna jaskinia słynąca z przepięknej, unikatowej gry światła i kolorów. Dookoła skalistego terenu podwodnego widoczne są ogromne ławice ryb o krystalicznie czystej widoczności. Z łatwością znajdziesz ją namapie antyli holdenrskiech.