Hamburg w Niemczech

Hamburg w Niemczech

Hamburg to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast, jakie mają Niemcy. Jakie są najważniejsze punkty tego miasta?

Port w Hamburgu

Hamburg to miasto, które jest usadowione na północy Niemiec. Jego lokalizacja znajduje się tuż obok ujścia Łaby do Morza Północnego. Sam port w Hamburgu należy do jednych z największych w Europie. Dodatkowo stanowi on jedną z podstaw handlu z państwami Europy Środkowej i Wschodniej. Poza celami czysto handlowymi spełnia on również funkcje stricte turystyczne. Przypływają do niego statki pełne turystów.

Dzielnica St. Pauli 

Jedna z najbardziej rozrywkowych i zarazem kontrowersyjnych dzielnic w miastach europejskich. Niemcy, Hamburg nie są powszechnie kojarzone z szeroko rozumianą rozrywką poza właśnie tą dzielnicą. Mówi się o niej jako o miejscu z czerwonymi latarniami, z niezliczoną ilością pubów i restauracjami. Warto również mieć na uwadze, że to właśnie w tej dzielnicy w Hamburgu, jeden ze swoich pierwszych koncertów na arenie międzynarodowej miał zespół The Beatles, który w latach sześćdziesiątych zmienił oblicze muzyki. Powszechnie uważa się również, że to właśnie w tej dzielnicy ma miejsce największy seks biznes w Niemczech. 

Volksparkstadion

 Jeden z największych stadionów w Niemczech. Na co dzień, to właśnie na tym obiekcie swoje mecze rozgrywa drużyna HSV Hamburg. Stadion w Hamburgu może docelowo pomieścić ponad 57 tysięcy kibiców. W czasie Mistrzostw Świata w Niemczech, które były rozgrywane w 2006 roku, był jedną z głównych aren meczowych. Rozegrane były na nim niektóre spotkanie grupowe oraz spotkanie ćwierćfinałowe – między Włochami a Ukrainą, które przyszli Mistrzowie Świata wygrali z naszym wschodnim sąsiadem aż 3:0. 

Park miejski w Hamburgu

 Jeden z największych tego typu miejsc w Europie Środkowej. Jego objętość wynosi aż sto czterdzieści osiem hektarów powierzchni. Jego potoczna nazwa to „Zielone Płuca Hamburga”. Na terenie parku znajdują się: jezioro „Statdtparksee”, luksusowa kawiarnia „Café Sommerterrassen” oraz planetarium. Sam park został otwarty w 1914 roku. 

Rynek w Hamburgu

Powstał on jako rekonstrukcja do starego ratusza, który spłonął w 1842 roku. Nowy, zbudowany od podstaw ratusz został oddany do użytku kilkanaście lat później, w 1884 roku. Sama budowla jest klasycznym przykładem tzw. historyzmu w Niemczech. Sam budynek jest w zdecydowanej mierze zbudowany z piaskowca. Fasada ratusza jest wzniesiona na 111 metrów. Jeśli chodzi o samą stylistykę, ratusz w Hamburgu stanowi idealne połączenie harmonijnego miksu włoskiego i północnorzymskiego renesansu. W środku ratuszu w Hamburgu Niemcy znajduje się Fontanna Higiei, która jest położona na dziedzińcu placówki. 

Rynek rybny

Należy do największych tego typu miejsc w Europie Środkowej. Jako, że Hamburg to miasto portowe, na rynku rybnym można zakupić wiele ryb jak i dokonać degustacji na miejscu. W każdą niedzielę w Hamburgu, na odbywa się targ rybny, gdzie wielu tzw. „Krzykaczy” jakimi są potocznie nazywani sprzedawcy oferują swoje okazy na sprzedaż.