Nicea we Francji

Nicea we Francji

Nicea to wspaniałe miasto leżące na południu Francji, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Włoch, Monako i francuskiego kurortu Cannes. Popularnie zwane stolicą Lazurowego Wybrzeża. To znany śródziemnomorski kurort, przyciągający turystów z całego świata. Piękne, piaszczyste plaże, bulwary i centrum tętniące życiem przez cały rok. Nicea Francja oferuje liczne atrakcje i niezapomniane widoki. Stanowi wspaniałą bazę wypadową, ponieważ jest świetnie skomunikowane. Atrakcyjne miejsca w całym regionie można zobaczyć poruszając się rowerami z wypożyczalni, lub komunikacją miejską. 

Co trzeba zobaczyć, będąc w Nicei ?

Nieformalna stolica lazurowego wybrzeża, oprócz wspaniałych miejsc widokowych, zachwyca architekturą, licznymi zabytkami i atrakcjami, a to wszystko w śródziemnomorskim klimacie   połączonym z francusko-włoskim stylem życia jego mieszkańców. Na zwiedzanie atrakcje, nicea warto przeznaczyć sobie kilka godzin, a najlepiej cały dzień, aby nieśpiesznie chłonąć klimat tego miejsca. Najważniejsze atrakcje Nicei znajdują się w centrum miasta i są dostępne dla wszystkich spacerujących. Centralny punktem jest Plac Manesena, na którym znajdują się liczne place zabaw, fontanny oraz rzeźby. Szczególną uwagę przykuwają te będące na wysokich słupach, dodatkowy efekt robi ich podświetlenie wieczorową porą. Jedną z ciekawszych fontann jest ta przedstawiająca słońce, okrągła rzeźba z nagim Apollo stojącym pośrodku. Co roku w czasie trwania karnawału, odbywa się tu wielka zabawa. Karnawał w Nicei przyciąga turystów z całego świata. W tym czasie  warto udać się na paradę świateł, a w ciągu dnia wziąć udział w Bitwie Kwiatów. Świetny przykład malarstwa iluzjonistycznego znajdziemy nieopodal, na Placu Garibaldiego. Wszystkie dekoracje znajdujące się na budynkach zostały namalowane, prawdziwe są tylko okna, okiennice i balkony. Wygląda to bardzo widowiskowo i zdecydowanie jest warte zobaczenia na żywo.

Swobodne zwiedzanie

Spacerując po Starym mieście w Nicei, nie trzeba mieć wcześniej ustalonego planu zwiedzania. Najlepszym pomysłem jest swobodne zwiedzanie, wchodząc kolejne wąskie przejścia i uliczki, zachwycać się widokiem kolorowych kamienic i kosztować francuskich specjałów w klimatycznych restauracjach lub na największym targu prowansalskim w regionie.Bardzo popularnym miejscem, chętnie odwiedzanym przez turystów jest wzgórze zamkowe. To najepszy punkt widokowy w Nicea, Francja. Z drugiej strony, można zobaczyć wspaniały krajobraz ze Starym Portem w tle, letnią rezydencję Eltona Johna oraz wzgórze Mont Boron. Do miejsc wartych zwiedzenia warto dodać dzielnice Cimiez, w której znajdziemy ruiny antycznego amfiteatru, klasztor franciszkańskich, muzea oraz gaj oliwny. Poza tym okolica jest pełna okazałych willi arystokratów. Warto także przejść się Promenadą Anglików, odwiedzić Stary Port czy Park Phoenix. Nicea, atrakcje dla każdego. Niezależnie od osobistych potrzeb i preferencji stolica lazurowego wybrzeża ma bardzo wiele do zaoferowania o każdej porze roku.

Pogoda w Nicea, Francja 

Klimat panujący w Nicei jest bardzo sprzyjający. Większa część roku jest słoneczna, a warunki łagodne. Wiosną jest przyjemnie ciepło,  lato jest gorące, a zimą temperatura nie spada poniżej zera. W Nicei nie ma jednak  większych wahań temperatury, co dobrze wpływa na mieszkańców nadmorskiego kurortu. Jesień w Nicei, w porównaniu z Polską, jest słoneczna i ciepła. Zatem Nicea, Francja to doskonałe miejsce na wakacje w każdym czasie.